Mikołaj na sportowo w Zespole Szkół numer 1 imienia Legionów Polskich w Kozienicach

Mikołaj na sportowo w Zespole Szkół numer 1 w Kozienicach.
    1/11
    przejdź do galerii

Mikołaj na sportowo w Zespole Szkół numer 1 w Kozienicach. ©ZS nr 1 w Kozienicach

Niezwykle aktywną niespodziankę przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego dla swoich uczniów. Na obiektach sportowych odbyły się: VII Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie i VI Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi.
    Obydwie imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W popularną kometkę zagrało 24 chłopców i 20 dziewcząt. Grano systemem brazylijskim i łącznie rozegrano 84 mecze. I miejsce wśród dziewcząt zajęła Milena Połosa z 3TEK, II miejsce Zuzanna Mycek z 3TG, a III miejsce Izabela Olczak z 2TEK. W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Adam Bieniek z 4TG, który pokonał Dawida Barana z 3TEK. III miejsce zajął Kamil Pajączek 3TM.

Równorzędnie w małej sali gimnastycznej rywalizowali najsilniejsi uczniowie i uczennice szkoły. Po rozgrzewce i ważeniu uczniowie dowiedzieli się jaki ciężar mają wycisnąć w dwóch próbach, a była to połowa własnej masy ciała. Wśród dziewcząt wygrała Milena Połosa z 3TEK z wynikiem 49 powtórzenia, II miejsce Zuzanna Mycek z 3TG - 26 powtórzeń.

W kategorii chłopców, po bardzo emocjonującej walce do ostatniego powtórzenia zwyciężył Kamil Marczak z 4TEL z wynikiem 150. Drugie miejsce Błażej Wojciechowski z 3ce - 147 powtórzeń. Na ostatnim miejscu podium stanął Maciej Balcerowski z 4TM - 123 próby.

Najlepszym zawodnikom puchary, medale, dyplomy i słodkie upominki wręczył dyrektor szkoły Ryszard Zając oraz wicedyrektor Anna Gollasch.

Nad przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?