MKS Piotrówka w mistrzostwach Polski U 13 przegrała po dogrywce. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Piotrówki
Fragment meczu Piotrówki Sylwester Szymczak
W Radomiu odbywają się mistrzostwa Polski koszykarzy do lat 13. MKS Piotrówka Radom przegrała dwa mecze i niestety nie zagra o medale.

BC Swiss Krono Żary - Piotrówka Radom 80:77 (16:15, 18:20, 20:25, 14:8, dogr. 12:9)
Piotrówka: Porada 22, Kondracki 15 (1), Musiałek 8 (2), Trybuła 9, J. Kutkiewicz 9 (3), A. Kutkiewicz 7 (1), Nawara 2, P. Kardaś 2, Frużyński 2, Wilkowski 0.

Drużyna trenera Jacka Spyta trafiła do bardzo mocnej grupy. W środę przegrała wysoko z bardzo mocną Spójnią Stargard Szczeciński 56:100. Najwięcej punktów w tym meczu dla radomskiej ekipy zdobył Antoni MUsiałek (13).
W czwartek Piotrówka trafiła na rywala w zasięgu. Rywalem był BC Swiss Krono Żary. Pojedynek był zacięty, długo oscylował w okolicach remisu. Po trzech kwartach Piotrówka prowadziła różnicą sześciu punktów, ale goście zdołali odrobić straty i doszło do dogrywki. Tu niestety 12:9 wygrali przyjezdni.
W piątek o godz. 17.30 Piotrówka zagra z liderem tej grupy, WKK Wrocław.
3 czerwca rozpoczną się półfinały i mecze o miejsca 5-8. Z kolei w niedzielę, 4 czerwca wielki finał zaplanowano na godz. 12.30. Wcześnie, bo o godz. 10 rozegrany będzie mecz o 3 miejsce.
Wszystkie mecze mistrzostw Polski U 13 rozgrywane są w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9