Młodzicy Oronki Orońsko wicemistrzami turnieju w Czechach

  Młodzicy Oronki Orońsko wicemistrzami turnieju w Czechach

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Stańczak

  Echo Dnia Radomskie

  Młodzicy Oronki Orońsko po zakończeniu turnieju. Tu ze swym trenerem Danielem Grymułą.
  1/3
  przejdź do galerii

  Młodzicy Oronki Orońsko po zakończeniu turnieju. Tu ze swym trenerem Danielem Grymułą. ©Archiwum prywatne

  Młodzicy Oronki Orońsko zajęli drugie miejsce w halowym turnieju młodzików, który odbył się pod koniec ubiegłego tygodnia w czeskich Mikulovicach. Chłopcy ukoronowali tym samym udany dla siebie 2018 rok.
  W zmaganiach wzięło udział jedenaście zespołów, w tym cztery z regionu radomskiego. Pomysłodawcą rozgrywek jest znany w naszym regionie trener Tomasz Dziubiński. Impreza odbywa się od kilkunastu lat, natomiast młodzież z Oronki rywalizowała w nim po raz pierwszy w historii.

  Najlepsze starcie z Ceramiką


  W szranki stanęli chłopcy urodzeni w 2007 roku oraz młodsi. Zespół z Orońska poprowadził do boju trener Daniel Grymuła, oprócz niego chłopcami w czasie wyjazdu opiekował się także Mariusz Orzechowski, ojciec jednego z naszych zawodników.

  Nasza ekipa mieszkała w Głuchołazach, w ośrodku Banderoza. - Dla moich podopiecznych było to nowe doświadczenie oraz wyzwanie. Już pierwszego dnia przyszło im rozegrać dwa spotkania, mecze trwały 2x30 minut - wspomina trener Grymuła.

  Ekipa z ulicy Brandta rozpoczęła zmagania od zwycięstwa z Orlikiem Łagiewniki 1:0m, potem jednak musiała uznać wyższość rywali z Wołomina, którym uległa 1:4. Nie straciła jednak szansy na walkę o awans do ścisłego finału. Zmęczenie po pierwszym dniu dało znać o sobie, ale następnego orońscy młodzicy stanęli na wysokości zadania. Najpierw ograli Jedlnię 1:0, by w decydującym spotkaniu zmierzyć się z opoczyńską Ceramiką.

  - Wygraliśmy 2:0, to był nasz najlepszy mecz w tym turnieju. Co najważniejsze, ten triumf zapewnił naszemu zespołowi awans do finału - relacjonował trener Grymuła.

  Nagroda za jesień


  W finale Oronka uległa szkole numer 37 z Wrocławia 2:4. - To był bezsprzecznie najlepszy zespół całych rozgrywek. Cieszymy się z drugiego miejsca, z tego, że mogliśmy zdobyć cenne doświadczenie. Ten wyjazd to nagroda dla chłopców za jesienną rundę w radomskiej lidze okręgowej młodzików. Zajęliśmy w niej trzecie miejsce ustępując jedynie Broni II oraz Juniorowi Radom - przypomina szkoleniowiec.

  Drużyna dziękuje za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu władzom gminy, Ewelinie Suligowskiej i wiceprezesowi klubu Michałowi Tarasowi.

  Wyniki, faza grupowa: Orlik Łagiewniki - Oronka 0:1, SP 7 Wołomin - Oronka 4:1, Oronka - Jedlnia Dzieciom 1:0, Oronka - Ceramika Opoczno 2:0. Finał: Oronka - SP 37 Wrocław 2:4. Klasyfikacja: 1. SP 37 Wrocław, 2. Oronka, 3. Powała Taczów, 4. Ceramika, 5. Łagiewniki, 6. Szczerbiec Wolbórz, 7. SEMP Warszawa, 8. Wołomin, 9. Hetman Włoszczowa, 10. Jedlnia, 11. Polonia Iłża. Oronka: Damian Białas, Oskar Cieślik, Miłosz Czarnecki, Antoni Kowalczyk, Dawid Kwiecień, Kacper Napora, Filip Orzechowski (najlepszy zawodnik turnieju), Bartosz Rogala, Krystian Stanik, Nikodem Starzyński, Miłosz Włodarczyk, Adam Wojcieszak.

  ZOBACZ TAKŻE: Puchar Polski 2018. Oronka Orońsko - Postęp Łaziska 4:2

  POLECAMY RÓWNIEŻ:
  [tabela]
  [tr]
  [td sz=300]

  Znasz historię radomskiego sportu? Bez problemu rozwiążesz QUIZ  [/td]
  [td sz=300]

  Cerrad Czarni przed sezonem 2018/19 [ZDJĘCIA - POZNAJ DRUŻYNĘ!]  [/td]
  [/tr]
  [tr]
  [td]

  [ZDJĘCIA] Prezentacja Cerradu Czarnych Radom przed sezonem 2018/19
  [/td]
  [td sz=300]

  [HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!


  [/td]
  [/tr]

  [tr]
  [td sz=300]

  Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim  [/td]
  [td sz=300]

  [UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo