Młodzicy Oronki Orońsko wicemistrzami turnieju w Czechach

  Młodzicy Oronki Orońsko wicemistrzami turnieju w Czechach

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Stańczak

  Echo Dnia Radomskie

  Młodzicy Oronki Orońsko po zakończeniu turnieju. Tu ze swym trenerem Danielem Grymułą.
  1/3
  przejdź do galerii

  Młodzicy Oronki Orońsko po zakończeniu turnieju. Tu ze swym trenerem Danielem Grymułą. ©Archiwum prywatne

  Młodzicy Oronki Orońsko zajęli drugie miejsce w halowym turnieju młodzików, który odbył się pod koniec ubiegłego tygodnia w czeskich Mikulovicach. Chłopcy ukoronowali tym samym udany dla siebie 2018 rok.
  W zmaganiach wzięło udział jedenaście zespołów, w tym cztery z regionu radomskiego. Pomysłodawcą rozgrywek jest znany w naszym regionie trener Tomasz Dziubiński. Impreza odbywa się od kilkunastu lat, natomiast młodzież z Oronki rywalizowała w nim po raz pierwszy w historii.

  Najlepsze starcie z Ceramiką


  W szranki stanęli chłopcy urodzeni w 2007 roku oraz młodsi. Zespół z Orońska poprowadził do boju trener Daniel Grymuła, oprócz niego chłopcami w czasie wyjazdu opiekował się także Mariusz Orzechowski, ojciec jednego z naszych zawodników.

  Nasza ekipa mieszkała w Głuchołazach, w ośrodku Banderoza. - Dla moich podopiecznych było to nowe doświadczenie oraz wyzwanie. Już pierwszego dnia przyszło im rozegrać dwa spotkania, mecze trwały 2x30 minut - wspomina trener Grymuła.

  Ekipa z ulicy Brandta rozpoczęła zmagania od zwycięstwa z Orlikiem Łagiewniki 1:0m, potem jednak musiała uznać wyższość rywali z Wołomina, którym uległa 1:4. Nie straciła jednak szansy na walkę o awans do ścisłego finału. Zmęczenie po pierwszym dniu dało znać o sobie, ale następnego orońscy młodzicy stanęli na wysokości zadania. Najpierw ograli Jedlnię 1:0, by w decydującym spotkaniu zmierzyć się z opoczyńską Ceramiką.

  - Wygraliśmy 2:0, to był nasz najlepszy mecz w tym turnieju. Co najważniejsze, ten triumf zapewnił naszemu zespołowi awans do finału - relacjonował trener Grymuła.

  Nagroda za jesień


  W finale Oronka uległa szkole numer 37 z Wrocławia 2:4. - To był bezsprzecznie najlepszy zespół całych rozgrywek. Cieszymy się z drugiego miejsca, z tego, że mogliśmy zdobyć cenne doświadczenie. Ten wyjazd to nagroda dla chłopców za jesienną rundę w radomskiej lidze okręgowej młodzików. Zajęliśmy w niej trzecie miejsce ustępując jedynie Broni II oraz Juniorowi Radom - przypomina szkoleniowiec.

  Drużyna dziękuje za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu władzom gminy, Ewelinie Suligowskiej i wiceprezesowi klubu Michałowi Tarasowi.

  Wyniki, faza grupowa: Orlik Łagiewniki - Oronka 0:1, SP 7 Wołomin - Oronka 4:1, Oronka - Jedlnia Dzieciom 1:0, Oronka - Ceramika Opoczno 2:0. Finał: Oronka - SP 37 Wrocław 2:4. Klasyfikacja: 1. SP 37 Wrocław, 2. Oronka, 3. Powała Taczów, 4. Ceramika, 5. Łagiewniki, 6. Szczerbiec Wolbórz, 7. SEMP Warszawa, 8. Wołomin, 9. Hetman Włoszczowa, 10. Jedlnia, 11. Polonia Iłża. Oronka: Damian Białas, Oskar Cieślik, Miłosz Czarnecki, Antoni Kowalczyk, Dawid Kwiecień, Kacper Napora, Filip Orzechowski (najlepszy zawodnik turnieju), Bartosz Rogala, Krystian Stanik, Nikodem Starzyński, Miłosz Włodarczyk, Adam Wojcieszak.

  ZOBACZ TAKŻE: Puchar Polski 2018. Oronka Orońsko - Postęp Łaziska 4:2

  POLECAMY RÓWNIEŻ:
  [tabela]
  [tr]
  [td sz=300]

  Znasz historię radomskiego sportu? Bez problemu rozwiążesz QUIZ  [/td]
  [td sz=300]

  Cerrad Czarni przed sezonem 2018/19 [ZDJĘCIA - POZNAJ DRUŻYNĘ!]  [/td]
  [/tr]
  [tr]
  [td]

  [ZDJĘCIA] Prezentacja Cerradu Czarnych Radom przed sezonem 2018/19
  [/td]
  [td sz=300]

  [HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!


  [/td]
  [/tr]

  [tr]
  [td sz=300]

  Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim  [/td]
  [td sz=300]

  [UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo