Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młodzież z "Ekonomika" odwiedziła Dom Pomocy Społecznej Nad Potokiem (zdjęcia)

Barbara Koś
Grupa uczniów i absolwentów "Ekonomika” wspólnie z mieszkańcami i pracowników Domu zaśpiewała ponad dwadzieścia  znanych i tych mniej znanych kolęd
Grupa uczniów i absolwentów "Ekonomika” wspólnie z mieszkańcami i pracowników Domu zaśpiewała ponad dwadzieścia znanych i tych mniej znanych kolęd Jacek Lombarski
To był już dziesiąty koncert kolęd!
Kolędy śpiewa  Arkadiusz Rogoziński, absolwent "Ekonomika” .
Kolędy śpiewa Arkadiusz Rogoziński, absolwent "Ekonomika” .
Jacek Lombarski

Kolędy śpiewa Arkadiusz Rogoziński, absolwent "Ekonomika" .

(fot. Jacek Lombarski)

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych z okazji 10-lecia współpracy z Domem Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" przygotowali Jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek.

Spotkanie odbyło się w czwartek, w przeddzien święta Trzech Króli. Grupa uczniów i absolwentów "Ekonomika" wspólnie z mieszkańcami i pracownikami Domu zaśpiewała ponad dwadzieścia znanych i tych mniej znanych kolęd w ciekawej aranżacji i przy akompaniamencie Henryka Flaka, instruktora kulturalno-oświatowego DPS.

W programie koncertu znalazły się również ciekawe wiersze o tematyce Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia noworoczne złożyli mieszkańcom Domu i gościom z "Ekonomika" wiceprezydent Anna Kwiecień i biskup, Stefan Siczek.

A potem był słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię Fogiel & Fogiel , cukiernię Jarosiński i spółka oraz Prezydenta Miasta Radomia.

Program przygotowała Bożena Błaszczyk-Ziętek, nauczycielka języka niemieckiego Zespołu Szkół Ekonomicznych i opiekunka Szkolnego Klubu Europejskiego.

- Nasza szkoła współpracuje z Domem "Nad Potokiem" od 10 lat - powiedziała nam Bożena Błaszczyk - Ziętek. - W styczniu 2002 roku nasi uczniowie po raz pierwszy śpiewali z mieszkańcami kolędy. W następnych latach śpiewaliśmy przeboje dawne i nowe, spotykaliśmy się z okazji dnia Matki czy też Dnia Kobiet, występowały szkolne zespoły taneczne . Mijają lata, zostają piosenki oraz zainteresowanie młodzieży uczestnictwem w programach dla mieszkańców Domu opieki.

Współpraca młodzieży z placówką przy ulicy Struga zaowocowała także nagraniem w 2004 roku płyty z kolędami w językach polskim i niemieckim "W grudniowe noce" z przetłumaczoną na język niemiecki tytułową pastorałką. Nad stroną muzyczną płyty czuwał Henryk Flak, instruktor kulturalno - oświatowy Domu "Nad Potokiem".

Płyta rozprowadzana była w Polsce i Niemczech jako cegiełka na ratowanie cmentarza ewangelickiego, ważnego zabytku Radomia.

- Jesteśmy dumni, że naszej płyty słuchał Papież Benedykt XVI, i że płyta podobała się Papieżowi - podkreśla Bożena Błaszczyk- Ziętek.

Obecnie w przygotowaniu jest druga płyta "Maleńka miłość" z przetłumaczonymi na język niemiecki pastorałkami "Maleńka miłość", "Nowy rok bieży", "Być tam gdzie ty". Będzie to płyta cegiełka na utrzymanie Mogiły Pomnika Radomian ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych znajdującego się na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ulicy Limanowskiego.

Współpraca młodzieży "Ekonomika" z mieszkańcami Domu ma duże znaczenie wychowawcze. Uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby starszych i chorych, uczy współpracy z osobami starszymi i chorymi, uczy, że warto zrobić jest coś pożytecznego dla innych.

Życzenia noworoczne mieszkańcom Domu i gościom "Ekonomika” przekazała wiceprezydent Anna Kwiecień
Życzenia noworoczne mieszkańcom Domu i gościom "Ekonomika” przekazała wiceprezydent Anna Kwiecień Jacek Lombarski

Życzenia noworoczne mieszkańcom Domu i gościom "Ekonomika" przekazała wiceprezydent Anna Kwiecień
(fot. Jacek Lombarski)

Wszystkich błogosławił biskup Stefan Siczek
Wszystkich błogosławił biskup Stefan Siczek
Jacek Lombarski

Wszystkich błogosławił biskup Stefan Siczek

(fot. Jacek Lombarski)

Mieszkańcy Domu bardzo serdecznie przyjęli gości
Mieszkańcy Domu bardzo serdecznie przyjęli gości Jacek Lombarski

Mieszkańcy Domu bardzo serdecznie przyjęli gości
(fot. Jacek Lombarski)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie