Młodzież z Radomskiego bardzo dobrze zna swoj region (zdjęcia)

Barbara Koś
Wszyscy laureaci konkursu. Ewa Kutyła
Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" wyłoniły najlepsze prace, które będą walczyć na etapie wojewódzkim.
Laureaci ze szkół podstawowych. Ewa Kutyła

Laureaci ze szkół podstawowych.
(fot. Ewa Kutyła)

Impreza odbyła się w czwartek w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wśród szkół podstawowych za najlepsze uznano prace "Warka - moje najciekawsze chwile spędzone z babcią" Marty Dąbrowskiej ze szkoły podstawowej w Jasieńcu, "Śladami Dionizego Czachowskiego po ziemi radomskiej" Patryka Matuszewskiego i Mateusza Bilskiego z PSP nr 19 w Radomiu oraz "Nasz powszedni…"Aleksandry Bachanek, Agaty Majcher, Małgorzaty Pająk i Zuzanny Rokity z PSP w Bogucinie.

Gimnazja będą reprezentować prace: "Muzycy Najświętszej Panienki," Kingi Marasek z Prywatnego Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce i "Pachnące leki z Bożej Apteki" Patrycji Oracz i Magdaleny Rogulskiej z Publicznego Gimnazjum w Rusinowie.

Nagrodzone prace ze szkół ponadgimnazjalnych to: "Z archeologią za pan brat, czyli moje poznawanie Piotrówki" Adeli Machel z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu "Radom przemysłem stoi? Dawniej i dziś" Wioletty Walczak z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, a także "Ze znanymi i słynnymi - szlakiem radomskich restauratorów" Karoliny Spólnej i Wioletty Walczak z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu

Zakwalifikowano też prace multimedialne: "Dawny Radom dziś" Magdaleny Bonieckiej i Izabeli Pacyny z Publicznej Szkoły Podstawowa nr 19 w Radomiu a także "Moje Ulubione Szlaki Turystyczne" Huberta Głogowskiego z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomiu

Komisja konkursowa w pełni doceniła ogromny wkład pracy uczestników konkursu. Zauważyła również duże zaangażowanie ze strony opiekunów: nauczycieli oraz rodziców, a nawet dziadków uczniów, za co złożyła im serdeczne podziękowanie.

Laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych. Ewa Kutyła

Laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych.
(fot. Ewa Kutyła)

Podziękowano też nauczycielom, którzy od wielu lat promują konkursi sprawują opiekę merytoryczną nad uczniami biorącymi w nim udział.

To Marzena Papis,Mariola Gębska, Wiesława Rusin, Bożena Chrobak, Kazimiera Woźniak, Ewa Kutyła i Iwona Nabzdyk.

Eliminacjom towarzyszyła wystawa konkursowych prac.

"Poznajemy Ojcowiznę" jest konkursem projektów uczniowskich, które przygotowywane są w czasie zajęć z edukacji regionalnej.

Konkurs organizowany jest od początku lat 90-tych XX wieku przez Radę Programową do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK oraz redakcję "Poznaj swój kraj".

Głównym jego celem jest zachęcenie młodych do zachęcenie młodych ludzi do poznawania ziemi ojczystej.

Organizatorem eliminacji był Oddział Miejski PTTK w Radomiu

Wioletta Walczak i Adela Machel, obok Irena Wiernicka z PTTK i dyrektro MDK, Elżbieta Sobkowiak. Ewa Kutyła

Wioletta Walczak i Adela Machel, obok Irena Wiernicka z PTTK i dyrektro MDK, Elżbieta Sobkowiak.
(fot. Ewa Kutyła)

Wioletta Walczak, Adela Machel i Karolina Spólna. Ewa Kutyła

Wioletta Walczak, Adela Machel i Karolina Spólna.
(fot. Ewa Kutyła)

Eliminacje obserwowano z uwagą. Ewa Kutyła

Eliminacje obserwowano z uwagą.
(fot. Ewa Kutyła)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie