Młodzik Radom wywalczył historyczny awans do ligi okręgowej

Sylwester Szymczak
Młodzik Radom odniósł wielki sukces
Młodzik Radom odniósł wielki sukces archiwum klubu
W rewanżowym meczu barażowym o awans do ligi okręgowej, Gracja Tczów musiała odrobić czterobramkową stratę w pojedynku z Młodzikiem Radom. Wygrała, ale za mało, aby świętować.

Gracja Tczów - Młodzik Radom 2:0 (1:0)
(pierwszy mecz 0:4 dla Młodzika)
Bramki: Kosowski 45+1, Boruciński 89
Gracja: Tarwacki - Chmielnicki (Gleguła 85), Karasiński, Oleksik (Odzimkowski 70), Woźniak, Kosowski B., Chrzanowski, Szczepański (Stawczyk 60), Gleguła Ł. (Boruciński 75), Kopeć, Rębiś (Hebda 60).
Młodzik: W. Janik, F. Chyra, K. Kalita, K. Bugajski (46 Kamionka), F. Janik, B. Karpiński (53 K. Żyła), R. Jopek, M. Prusiński, B. Nowak, K. Pionka, Ł. Krawczyński

Pierwszy mecz dał radomianom ogromny komfort. Jednak Gracja nie poddała się w i tym meczu mocno walczyła o odrobienie strat. Goście nieźle się bronili, potrafili oszczędzać czas. Pierwszy gol padł w 45 minucie tuż przed przerwą. Po zmianie stron tczowianie jeszcze próbowali ambitnie, ale bramka na 2:0 wpadła dopiero w 89 minucie. Goście dotrwali i mimo porażki wywalczyli awans.
Wielkie gratulacje dla Młodzika, który pierwszy raz w historii awansował do ligi okręgowej.

- Dziekuję moim zawodnikom za walkę i zaangażowanie przez caly sezon. Dzisiejszy mecz zdominowalismy, ale gościom wystarczyla przewaga z pierwszego spotkania. Gratuluję Mlodzikowi awansu i życzę powodzenia w lidze okręgowej - powiedział nam Kamil Marszałek, trener Gracji.