Monika i Tomasz Bankiewiczowie spod Przysuchy zostali...

  Monika i Tomasz Bankiewiczowie spod Przysuchy zostali Mistrzami Agroligi

  Janusz PETZ

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie.

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie. ©archiwum

  Właściciele 36-hektarowego gospodarstwa ogrodniczego w miejscowości Komorów koło Przysuchy Monika i Tomasz Bankiewiczowie zostali mistrzami krajowymi rolnictwa w ogólnopolskim konkursie Agroliga 2013. Puchar i list gratulacyjny otrzymali z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie.

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie. ©archiwum


  Państwo Bankiewiczowie zajmują się także szkółkarstwem oraz tłoczeniem soków. - Jesteśmy trzecim już pokoleniem sadowników, a czwarte pokolenie zaczyna wdrażać się do zawodu. Większość polskich gospodarstw sadowniczych jest na bardzo dobrym poziomie, a nasze owoce chętnie kupowane są za granicą - stwierdził świeżo upieczony mistrz polskiego rolnictwa Tomasz Bankiewicz.

  Organizatorom konkursu oraz polskich rolnikom i sadownikom dziękował prezydent Bronisław Komorowski.
  - Chciałem podziękować za ogromny wkład nie tylko w unowocześnienie myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy - powiedział Komorowski. Dodał, że wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy to miejsca w polskiej rzeczywistości, gdzie widać ogromne zmiany.

  Agroliga to konkurs, w którym nagradzane są gospodarstwa rolne i firmy produkowane żywność. Celem jest promowanie rolników oraz producentów na konkurencyjnym rynku. Organizatorami są Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, a na szczeblu krajowym redakcja rolna I programu publicznej telewizji we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

  Co roku wręczenie nagród odbywa się w Pałacu Prezydenckim, a wcześniej w Belwederze. Nagrodzeni odbierają nagrody z rąk urzędujących prezydentów RP. Przed laty laureatem nagrody byli Elżbieta i Wojciech Pysiakowie z podradomskiego Zdziechowa, właściciele gospodarstwa rolnego i minimasarni.

  W tym roku szefem jury konkursowego był właśnie Wojciech Pysiak. Podczas wtorkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim był jeszcze jeden akcent radomski. Podczas spotkania - jak co roku - na specjalnych stoiskach częstowano gości tradycyjnymi wyrobami polskich firm zajmujących się produkcją żywności. Na jednym ze stoisk można było spróbować wędlin pochodzących właśnie z firmy Elżbiety i Wojciecha Pysiaków oraz wyrobów piekarniczych wyprodukowanych w radomskiej piekarni Jarosława Gajdy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>