Monika i Tomasz Bankiewiczowie spod Przysuchy zostali...

  Monika i Tomasz Bankiewiczowie spod Przysuchy zostali Mistrzami Agroligi

  Janusz PETZ

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie.

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie. ©archiwum

  Właściciele 36-hektarowego gospodarstwa ogrodniczego w miejscowości Komorów koło Przysuchy Monika i Tomasz Bankiewiczowie zostali mistrzami krajowymi rolnictwa w ogólnopolskim konkursie Agroliga 2013. Puchar i list gratulacyjny otrzymali z rąk prezydenta RP Bronisława Komorowskiego podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie.

  Mistrzowie Agroligi 2013 – Monika i Tomasz Bankiewiczowie. ©archiwum


  Państwo Bankiewiczowie zajmują się także szkółkarstwem oraz tłoczeniem soków. - Jesteśmy trzecim już pokoleniem sadowników, a czwarte pokolenie zaczyna wdrażać się do zawodu. Większość polskich gospodarstw sadowniczych jest na bardzo dobrym poziomie, a nasze owoce chętnie kupowane są za granicą - stwierdził świeżo upieczony mistrz polskiego rolnictwa Tomasz Bankiewicz.

  Organizatorom konkursu oraz polskich rolnikom i sadownikom dziękował prezydent Bronisław Komorowski.
  - Chciałem podziękować za ogromny wkład nie tylko w unowocześnienie myślenia o polskiej wsi i rolnictwie, ale także za wkład w budowanie naszego wewnętrznego przekonania, że bardzo wiele potrafimy i możemy - powiedział Komorowski. Dodał, że wieś, rolnictwo i przemysł przetwórczy to miejsca w polskiej rzeczywistości, gdzie widać ogromne zmiany.

  Agroliga to konkurs, w którym nagradzane są gospodarstwa rolne i firmy produkowane żywność. Celem jest promowanie rolników oraz producentów na konkurencyjnym rynku. Organizatorami są Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, a na szczeblu krajowym redakcja rolna I programu publicznej telewizji we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub.

  Co roku wręczenie nagród odbywa się w Pałacu Prezydenckim, a wcześniej w Belwederze. Nagrodzeni odbierają nagrody z rąk urzędujących prezydentów RP. Przed laty laureatem nagrody byli Elżbieta i Wojciech Pysiakowie z podradomskiego Zdziechowa, właściciele gospodarstwa rolnego i minimasarni.

  W tym roku szefem jury konkursowego był właśnie Wojciech Pysiak. Podczas wtorkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim był jeszcze jeden akcent radomski. Podczas spotkania - jak co roku - na specjalnych stoiskach częstowano gości tradycyjnymi wyrobami polskich firm zajmujących się produkcją żywności. Na jednym ze stoisk można było spróbować wędlin pochodzących właśnie z firmy Elżbiety i Wojciecha Pysiaków oraz wyrobów piekarniczych wyprodukowanych w radomskiej piekarni Jarosława Gajdy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ