Moya Radomka Lotnisko Radom przegrała z Pałacem Bydgoszcz w 3. kolejce Tauron Ligi kobiet. Zobaczcie zdjęcia z meczu

Marcin Ziółkowski
Radomka w akcji podczas meczu w Bydgoszczy
Radomka w akcji podczas meczu w Bydgoszczy Tomasz Czachorowski/Gazeta Pomorska
Siatkarki Moya Radomki Lotnisko Radom przegrały na wyjeździe z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:14, 18:25, 14:25) w 3. kolejce Tauron Ligi kobiet. Zobacz zdjęcia z meczu

E.Leclerc Moya Radomka Radom gra z Pałacem Bydgoszcz w 3. kolejce Tauron Ligi kobiet

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - Moya Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:19, 14:25, 25:18, 25:14)

Only Bio Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szücs, Lewandowska, Justka (libero), Mazurek, Żurowska, Nowakowska, Kobus, Gałkowska, Różyńska, Milun, Witkowska (libero), Łyszkiewicz

Moya Radomka Lotnisko Radom: Samara Rodrigues de Almeida, Świrad, Bugg, Damaske-Dawid, Kalaniuvalu, Murek, Strasz (libero), Łukasik, Zaborowska, Moskwa, Adamek (libero)

MVP: Monika Gałkowska (OnlyBio Pałac Bydgoszcz)

Do składu radomianek na mecz z Pałacem powróciła po absencji kapitan Natalia Murek. W kadrze na spotkanie znalazła się również sprowadzona niedawno brazylijska przyjmująca Samara Rodrigues de Almeida. Zabrakło natomiast tureckiej atakującej Gözde Yılmaz, która nabawiła się przed meczem urazu.

Od początku pierwszego seta siatkarki Pałacu Bydgoszcz starały się zdobyć przewagę nad zespołem Radomki. W pierwszych minutach gospodynie prowadziły dwoma punktami. Od stanu 8:6 zespół z Bydgoszczy zaczął się jednak rozkręcać, aż w pewnym momencie zapas wynosił już pięć punktów. Od stanu 16:11 Pałac zdobył cztery punkty pod rząd. W tym momencie ich przewaga wynosiła już dziewięć punktów. Przy wyniku 20:11 do gry wróciły radomianki. Podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza wygrały aż pięć akcji z rzędu i zmniejszyły stratę do czterech punktów. W końcówce seta siatkarkom z Radomia nie udało się już jednak dogonić gospodyń. Pałac wygrał pierwszą partię 25:19.

W drugim secie fantastycznie wystartowały siatkarki Radomki. Zaczęło się od prowadzenia 5:0 po zagrywkach Madison Bugg. Siatkarkom Pałacu udało się potem wygrać co prawda kilka piłek, jednak radomianki momentalnie odpowiadały. Rozpędzone gościnie zadawały kolejne ciosy, aż w pewnym momencie prowadziły już 14:4. W końcówce seta przewaga Radomki wynosiła już nawet czternaście punktów przy stanie 21:7. Ostatecznie drugi set padł łupem drużyny z Radomia, która wygrała 25:14. Świetnie w drugiej partii spisywała się atakująca Radomki - Małgorzata Jasek, która zdobyła w niej osiem punktów.

W trzecim secie tak samo jak w pierwszym początek należał do gospodyń. Siatkarki Pałacu zaczęły od prowadzenia 5:1. Radomianki starały się zmniejszyć stratę, jednak na każdą skuteczną akcję gospodynie odpowiadały już po chwili. Co więcej, bydgoskie siatkarki powiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów przy stanie 17:10. Taki zapas zawodniczki z Bydgoszczy dowiozły już do końca seta. Trzecią partię Pałac wygrał 25:18.

Czwartą partię Pałac rozpoczął od prowadzenia 4:1. Przy stanie 9:2 o czas poprosił trener Radomki - Błażej Kryształowicz. Radomianki w dalszym ciągu nie były jednak w stanie zbliżyć się do Pałacu. Gospodynie nie zamierzały się zatrzymywać i skutecznie utrzymywały bezpieczny, kilkupunktowy zapas. Pod koniec seta różnica wyniosła jedenaście punktów. Pałac wygrał czwartą partię 25:14, a całe spotkanie 3:1. MVP spotkania została wybrana Monika Gałkowska, która zdobyła aż 29 punktów.

Zobaczcie zdjęcia z meczu

Radomka po przegranej w Bydgoszczy zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. W następnym spotkaniu radomianki zmierzą się u siebie z #VolleyWrocław.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0