Moya Radomka Lotnisko Radom Warszawa pokonała Płomień Sosnowiec i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

Marcin Ziółkowski
Radomka Radom pokonała Płomień Sosnowiec 3:0 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Filip Węglicki
Moya Radomka Lotnisko Radom Warszawa wygrała na wyjeździe z Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:0 (25:19, 25:17, 25:13) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski siatkarek.

Radomka Radom pokonała Płomień Sosnowiec i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski

Zdecydowanymi faworytkami starcia, które odbyło się w Hali Sportowej MOSiR w Sosnowcu były radomianki, występujące na co dzień w Tauron Lidze kobiet. Ich przeciwniczki, drużyna Płomienia grają z kolei poziom niżej, w I lidze kobiet. Gościnie wyszły w składzie: Gözde Yılmaz, Justyna Łukasik, Natalia Murek, Samara Rodrigues de Almeida, Kornelia Moskwa, Madison Bugg oraz libero Agnieszka Adamek. Pierwszego seta radomianki wygrały 25:19. Drugi set również padł łupem Radomki, która zwyciężyła go 25:17. Ostatnią partię radomianki wygrały zdecydowanie 25:13, a całe spotkanie 3:0. W ćwierćfinale Radomka Radom zmierzy się z wygranymi starcia LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Chemik Police.