Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Możemy być z niej dumni. Marta Kamieniak z Radomia otrzymała ważną nagrodę

Anna GOGUŁA
Na niedzielnej uroczystości w Gdańsku Marta otrzymała czek na 5 tysięcy złotych.
Na niedzielnej uroczystości w Gdańsku Marta otrzymała czek na 5 tysięcy złotych. archiwum
Jest młoda, inteligentna i niezwykle uzdolniona. Inżynieria biomedyczna praktycznie nie ma dla niej tajemnic. Marta Kamieniak właśnie otrzymała ogólnopolską nagrodę przyznawaną przez firmę Bayer oraz Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych UNEP.

Marta, po ukończeniu radomskiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego, kontynuowała edukację w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku broniła pracę magisterską.

JEJ TRUD ZOSTAŁ DOCENIONY

Jej praca została dobrze oceniona nie tylko podczas obrony, ale także przez jurororów 9 edycji konkursu "Ambasador Zrównoważonego Rozwoju", zorganizowanego przez firmę Bayer oraz Program Środowiskowy Narodów Zjednoczonych UNEP. Nagradzane są tam prace dyplomowe dotyczące zagadnień związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska.

- Sama praca, za którą otrzymałam nagrodę była broniona na SGGW. Badania do niej przeprowadzałam w holenderskim ośrodku Wetsus (Center of excellence for sustainable water technology) pod kierunkiem tamtejszego promotora - powiedziała nam szczęśliwa zwyciężczyni.

TO BYŁA NIESAMOWITA UROCZYSTOŚĆ

W nagrodę radomianka otrzyma 5 tysięcy złotych. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Gdańsku.

- To było niezapomniane przeżycie. Na uroczystości było wiele znakomitych osób jak Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, premier Łotwy Valdis Dombrowskis oraz wielu innych przedstawicieli biznesu, świata nauki i polityki - wymieniała radomianka.

ŚWIETNA PRACA

Marta w swojej pracy - napisanej w języku angielskim - opisała nowatorską technologię poprawiającą wydajność oczyszczania wody, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów procesu.

- Temat mojej pracy brzmi "Autotroficzne usuwanie azotu w odniesieniu do wydajności procesu i jego charakterystyki mikrobiologicznej" - uśmiecha się dziewczyna. - Praca została poparta badaniami, które prowadziłam w Holandii. Metoda ta jest gotowym rozwiązaniem, które z powodzeniem można szybko wprowadzić w życie. Napisanie jej wymagało ode mnie wielu poświęceń. Na szczęście w Polsce miałam mentora, który pomagał mi "zaadoptować" tę pracę zgodnie z formalnymi wymogami - dodaje.

PRZED NIĄ DOKTORAT

Obecnie ta zdolna studentka robi doktorat w Madrycie na uczelni Spanish National Cancer Centre.

- Jestem tam na stypendium Fundacji La Caixa, jednej z wiodących w Europie i największej hiszpańskiej sieci bankowej. W ramach doktoratu przeprowadzam projekt badawczy. Jest on realizowany w Zakładzie Genetyki Ludzkiej (w CNIO) i ma na celu zidentyfikowanie markerów genetycznych, pomocnych we wczesnej diagnostyce raka piersi. Sprawdzamy również terapeutyczne możliwości jego leczenia przy użyciu nowoodkrytego, całkowicie naturalnego związku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie