Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia – Japonia 3:2 [BRAMKI, WYNIK]

JCZ
Mundial 2018: Belgia - Japonia BRAMKI, WYNIK. Nieprawdopodobne widowisko obejrzeliśmy na stadionie w Rostowie. Mimo że Belgia przegrywała już 0:2, to w końcówce wróciła z dalej podróży I tuż przed gwizdkiem na dogrywkę wcisnęła gola na 3:2. O półfinał zagra z Brazylią. Belgia - Japonia zobacz skrót.

SKRÓT MECZU: Belgia - Japonia BRAMKI, WYNIK. Wyrównane 45 minut
Spotkanie nie od razu nabrało rumieńców. Belgia rzecz jasna posiadała piłkę częściej, potrafiła zagościć z nią pod lub w polu karnym, lecz kłopot miała już z samym oddawaniem strzałów. Z pierwszej połowy nie sposób przypomnieć sobie jej dogodnej sytuacji – bo takiej faktycznie nie było. Japonia potrafiła się bronić całym zespołem i sporadycznie wyprowadzić groźne kontrataki. Niewiele brakowało a przed przerwą objęłaby nawet prowadzenie. Thibaut Courtois, wypuszczając futbolówkę z rąk, zdążył jednak przed linią bramkową z ratunkową interwencją.

Mundial 2018. Belgia – Japonia 0:1: gol Genkiego Haraguchiego

SKRÓT MECZU: Belgia - Japonia BRAMKI, WYNIK. Koncert po przerwie!
Niebywały scenariusz ziścił się na początku drugiej odsłony. Oto Japonia, którą mało kto typował nawet do awansu z „polskiej” grupy, strzeliła gola po golu. Belgowie zostali załatwieni (prawie na amen) między 48 a 52 minutą. Najpierw fantastyczny wyjście z własnej połowy zwieńczył Genki Haraguchi. Pomocnik na co dzień występujący w Hannoverze wygrał pojedynek biegowy jeden na jeden, poprawił piłkę na nodze, a potem huknął po długim słupku.

Mundial 2018. Belgia – Japonia 0:2: gol Takashiego Inuiego

Jeszcze piękniej uderzył po nim Takashi Inui. Trafienie zawodnika Eibaru okazało się ozdobą tego spotkania – 30-latek precyzyjną próbą z okolicy szesnastego metra nie dał żadnych szans na skuteczną obronę. Belgia wprawdzie między tymi golami miała szansę (słupek Edena Hazarda), ale ją zmarnowała. Końcówka należała jednak właśnie do faworytów – Belgów. Do odrobienia sporych strat potrzebowali niewiele ponad kwadransa. W 69 minucie błąd bramkarza wykorzystał Jan Vertonghen, z kolei w 74 strzałem głową do wyrównania doprowadził Marouane Fellaini. I mecz zaczął się od nowa…

Mundial 2018. Belgia – Japonia 1:2: gol Jana Vertonghena

Kiedy wydawało się, że sędzia zaordynuje dogrywkę to Belgia „za pięć dwunasta”, w ostatniej doliczonej minucie, wcisnęła gola na 3:2! Doskonałą akcję zwieńczył Nacer Chadli i w ten szalony sposób wprowadził drużynę do ćwierćfinału. Japonia pożegnała się na tym samym etapie co podczas Mundialu w 2002 roku, kiedy z 1/8 finału wyrzuciła ją Turcja…

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. SKRÓT MECZU: Belgia – Japonia 3:2 [BRAMKI, WYNIK] - Gol24