Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Abir Sultan
Mecz Maroko - Chorwacja to pierwsze spotkanie w grupie F na mundialu w Katarze. Oczywistym faworytem była reprezentacja z Bałkanów, która na mistrzostwach świata w 2018 zaszła aż do finału. Pojedynek z afrykańskim zespołem był dużo bardziej wyrównany niż mogliśmy się tego spodziewać.

Maroko - Chorwacja 0:0

Pierwsza połowa to naprzemienne ataki obydwu drużyn. Pomimo całkiem niezłych sytuacji brakowało konkretów. W 18. minucie bardzo dobrą okazję miał En-Nesyri, ale nie udało mu się dojść do piłki, którą idealnie wrzucił Hakim Ziyech.

Tuż przed przerwą mogło być 1:0 dla Chorwacji. Borna Sosa - lewy obrońca bałkańskiej drużyny - poszedł na obieg z lewej strony i wrzucił piłkę w pole bramkowe. Vlašić dopadł i piłki i oddał strzał, ale bramkarz rywala okazał się lepszy.

Po przerwie Marokańczycy chcieli odpowiedzieć na dobre ataki Chorwacji pod koniec pierwszej połowy. Sofiane Boufal uderzył z dystansu. Strzał zablokował Lovren, ale wszyscy fani afrykańskiej drużyny wstali ze swoich miejsc i zaczęli sygnalizować zagranie ręką. Akcję kontynuował Mazraoui, ale został powstrzymany przez Livakovica.

Żaden z zespołów nie był w stanie znaleźć sposobu na defensywę rywala. Spotkanie Maroko - Chorwacja to trzeci pojedynek na tegorocznych mistrzostwach świata, który zakończył się bezbrakowym remisem (pierwsze dwa to Polska - Meksyk oraz Dania - Tunezja). W przeciwieństwie do meczu Polaków, dziś nie mogliśmy narzekać na nudę. Oba zespoły były nastawione ofensywnie, dlatego przez cały mecz oglądaliśmy atrakcyjny futbol. W drugim meczu na mundialu Maroko zmierzy się z Belgią, natomiast Chorwacja z Kanadą.

Żółte kartki: Amrabat
Maroko: Bouno - Mazraoui (60' Allah), Saiss, Aguerd, Hakimi - Ounahi (82' Sabiri), Amrabat, Amallah - Ziyech, Boufal (65' Ezzalzouli), En-Nesyri (81' Hamdallah)
Chorwacja: Livaković - Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović - Kovacić (79' Majer), Brozović, Modrić - Perisić (90' Orsić), Vlasić (46' Pasalić), Kramarić (71' Livaja)