Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Regionalne w Kozienicach organizuje konkurs historyczny dotyczący wojny polsko-bolszewickiej

DL
Muzeum Regionalne w Kozienicach organizuje konkurs dotyczący wojny polsko-bolszewickiej.
Muzeum Regionalne w Kozienicach organizuje konkurs dotyczący wojny polsko-bolszewickiej. archiwum Kozienice24
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. T. Mikockiego pod patronatem burmistrza gminy Kozienice organizują konkurs "Wojna polsko-bolszewicka i Cud nad Wisłą 1920. Sto lat minęło". Celem Konkursu Historycznego „Wojna polsko- bolszewicka i Cud nad Wisłą 1920. Sto lat minęło” jest pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród uczniów szkół podstawowych, na temat wojny polsko-bolszewickiej w latach 1919-1921.

Muzeum Regionalne w Kozienicach im. Prof. Tomasza Mikockiego zaprasza uczniów szkół podstawowych w Kozienicach do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. Wojna polsko-bolszewicka i Cud nad Wisłą 1920. Sto lat minęło, organizowanym Pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Kozienice. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do połowy czerwca 2020 r. Nagrody przesłane zostaną pocztą na wskazany adres lub wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

- Ożywieni pamięcią tego wiekopomnego czynu wykreujmy nasz własny obraz Cudu nad Wisłą - apeluje Aleksandra Jarosz-Panek, Kustosz Muzeum Regionalne im. prof. Tomasza Mikockiego w Kozienicach.

Prace utrwalone w postaci cyfrowej należy przesyłąć do godz. 15.00 dnia 28 maja 2020 r. Dla laureatów konkursu Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe. Prace nagrodzone i wytypowane przez Komisję Konkursową zostaną zaprezentowane w formie pokazu wirtualnego. Prace należy przesyłać na adres mailowy [email protected]

Pełny regulamin konkursu znaleźć można na stronie muzeum TUTAJ.

Formy udziału uczniów w konkursie

Uczniowie mogą brać udział w następujących formach konkursowych:

a) Praca plastyczna

b) Prezentacja multimedialna

Pracą konkursową nie może być praca prezentowana wcześniej na innych konkursach.

Wymagania- praca plastyczna „Wojna polsko-bolszewicka i Cud nad Wisłą 1920.Sto lat minęło.”
Praca plastyczna indywidualna. Uczniowie klas 1-3 i 4-8.

Format: A3 lub A4

Forma wypowiedzi: technika plastyczna dowolna.

Do zdjęcia lub skanu pracy dołączone powinno być oświadczenie rodziców (RODO), załącznik nr 1. oraz informacje takie jak tytuł pracy, imię, nazwisko, klasa, szkoła, opiekun, kontakt do opiekuna. (także w postaci skanu lub zdjęcia)

Wymagania prezentacja multimedialna „Wojna polsko-bolszewicka i Cud nad Wisłą 1920. Sto lat minęło.”

Praca indywidualna lub w dwuosobowych zespołach.Uczniowie klas 4-8.

Uczniowie wykonują prezentację złożoną z minimum 10 slajdów w programie Microsoft Office Power Point. Prezentacja w pierwszym slajdzie powinna zawierać informacje takie jak : tytuł prezentacji, imię, nazwisko, klasa, szkoła, opiekun, kontakt do opiekuna.

Do każdej pracy dołączone powinno być w postaci skanu lub zdjęcia oświadczenie rodziców (RODO), załącznik nr 1.

Prezentacja powinna dotyczyć tematu zgodnego z założeniami konkursu. Na końcu prezentacji powinna być zamieszczona notka bibliograficzna dotycząca prezentowanych treści wg przyjętego powszechnie schematu bibliografii tj. imię i nazwisko autora, tytuł pracy, rok wydania, strona/y; jeżeli jest to strona WWW, należy podać adres tej strony; jeżeli są to materiały rodzinne to także proszę to zaznaczyć w bibliografii.

Sposób przesyłania prac i oświadczeń rodziców

Kompletne prace, ułożone i posegregowane wysyła nauczyciel-opiekun ze szkoły, którą reprezentują uczestnicy konkursu. Uczeń może przygotować jedną pracę w danej kategorii.

Prace do 15 MB w formacie JPG (zdjęcia, skany) lub Power Point (prezentacje) przesyłamy na adres [email protected] w formie załącznika do maila. W nazwie pliku załącznika umieszczamy następujące dane: tytuł pracy imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła, nazwisko opiekuna, kontakt do opiekuna.

W przypadku prac o wielkości powyżej 15MB (lub z innych powodów) można skorzystać z programu wetransfer.com.

Pliki przesyłane przez wetransfer.com powinny zawierać te same dane, co wyżej wymienione załączniki do maila. O wysłaniu prac przez wetransfer.com należy niezwłocznie poinformować mailowo organizatora. Związane jest to z 7 dniowym okresem przechowywania prac przez ten program. Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.

Od poniedziałku 20 kwietnia możemy już wchodzić na tereny zielone takie jak parki, lasy. Jest to pierwszy etap luzowania rządowych obostrzeń wprowadzonych na czas trwającej pandemii koronawirusa. Na razie w parkach jest niewielu spacerowiczów.

Radomianie mogą już spacerować po parkowych alejkach. Zobacz zdjęcia!

Galeria Słoneczna w Radomiu jest otwarta, i choć nie ma w niej tłumów, czynne są punkty takie jak market spożywczy, drogerie, pralnia czy sklep zoologiczny. Zobacz, jak wygląda centrum handlowe w czasie epidemii koronawirusa.

Radom. Galeria Słoneczna w dobie koronawirusa. Jak wygląda c...

Radom na instagramie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie