Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Wsi Radomskiej jako plenerem dla programu telewizyjnego "Pytanie na śniadanie”

Barbara Koś
Oprawę muzyczną filmików stanowią melodie grane przez kapelę z Guzowa.
Oprawę muzyczną filmików stanowią melodie grane przez kapelę z Guzowa. Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej było w środę, 1 lipca, tłem dla telewizyjnego programu "Pytanie na śniadanie" emitowanego w TVP 2.

Od godziny 7.30. można było zobaczyć aż siedem wejść prowadzącego, Ziemowita Pędziwiatra, w których ekipa programu podawała na żywo prognozę pogody, a pogodowym zapowiedziom towarzyszyły wywiady przybliżające widzom programu tradycje ludowe i kulinarne ziemi radomskiej, elementy dawnego wiejskiego życia oraz filmowe produkcje, których tło stanowiło Muzeum Wsi Radomskiej.

- Dzięki „Pytaniu na śniadanie” gościliśmy w tysiącach polskich domów. Mogliśmy ukazać widzom TVP2 uroki Muzeum Wsi Radomskiej, a jednocześnie zainspirować tych, którzy szukają najlepszego sposobu na spędzenie letniego urlopu do odwiedzenia naszego muzeum w najbliższym czasie. Dziękujemy ekipie telewizyjnej i Kapeli z Guzowa za pomoc w realizacji programu – pisze Muzeum na swoim Facebooku. - Program z pewnością zainspiruje widzów do odkrywania w czasie tegorocznych wakacji najciekawszych atrakcji na Mazowszu, a jest nią także nasze muzeum.

Na facebookowym profilu muzeum można obejrzeć kolejne wejścia TVP w muzeum. W pierwszym oczywiście Ziemowit Pędziwiatr pokazuje uroki skansenu objaśniają jednocześnie, co kryje w sobie nazwa Muzeum Wsi Radomskiej.

To skansen znajdujący się w Radomiu, w województwie mazowieckim, usytuowany w malowniczym, pofałdowanym terenie na południowo-zachodnich obrzeżach miasta, w dolinie Mlecznej. Na obszarze 32 hektarów zgromadzono ponad 60 obiektów architektury ludowej, głównie drewnianej. To zespoły zagród, zespół wiatraków, zespól sakralny a to wszystko prezentuje kulturę ludową oraz budownictwo regionu radomskiego.

Wśród unikatowych zbiorów znajdują się także współcześnie zrekonstruowane zabudowania.

W kolejnych odcinkach programu pokazany jest inwentarz żywy muzeum i nadal jego krajobrazy. Prowadzący rozmawia też z dyrektorem muzeum, Iloną Jaroszek, która mówi o inwestycjach najnowszych - placu zabaw dla dzieci. Dyrektor Zbigniew Skuza demonstruje młyn i młyńskie koło. Justyna Górska-Streicher przypomina tradycje wsi radomskiej. Pokazywane są także muzealne traktury i kolekcja "samów" czyli maszyn samodzielnie zrobionych przez rolników.

Oprawę muzyczną filmików stanowią melodie grane przez kapelę z Guzowa.

Radom na instagramie

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie