Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Muzyczne Anioły” śpiewały piękne kolędy i pastorałki w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu

Barbara Koś
Niepełnosprawni artyści wystąpili na scenie sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga.
Niepełnosprawni artyści wystąpili na scenie sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga. Tadeusz Klocek
Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych zaprosił w czwartek, 23 stycznia, na IV Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”.

Przegląd odbył się w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga i wzięło w nim udział 138 wykonawców, w tym aż 31 zespołów. Większość z województwa mazowieckiego oraz dwóch placówek z województwa lubelskiego.

Licznie zebranych w sali uczestników festiwalu przywitała Anna Zgrzebniak, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych. Potem rozpoczął się koncert kolęd uważnie obserwowany przez jury w składzie: Adrian Hanke, ksiądz Andrzej Tuszyński i Anna Bąk. Przyznano trzy nagrody specjalne dla zespołów i trzy wyróżnienia dla solistów. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody specjalne i dyplomy. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich.

Promocja młodych artystów

Przegląd Kolęd i Pastorałek adresowany jest do placówek oświatowych, organizacji i instytucji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Głównym celem inicjatywy jest promowanie działalności artystycznej osób z niepełnosprawnością, obdarzonych nieprzeciętnym talentem oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości.

Muzyczna terapia

Przegląd już po raz czwarty zorganizował Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych. - Dzieci i dorośli bardzo się z niego cieszą. Uczestniczą w nim niepełnosprawni od przedszkola aż do osób dorosłych z warsztatów terapii zajęciowej. Przegląd cieszy się dużą popularnością - mówi Wioletta Brodowska, nauczyciel Zespołu Szkół, koordynator Przeglądu.

Jak podkreśla Wioletta Brodowska, od pierwszej edycji podwoiła się liczba uczestników. A muzyka jest najlepszą formą terapii.
- Na naszym przeglądzie wykonawcy czują się ważni, a właśnie to jest istotne, żeby ich nie ignorować i żeby byli w społeczeństwie równo traktowani - mówi Wioletta Brodowska. - Pragniemy też, aby to wydarzenie nie tylko sprzyjało integracji środowiska osób z niepełnosprawnością i wyrównywało ich szanse, ale było okazją do kolędowania - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie