MZDiK w Radomiu przyjmuje wakacyjne zamówienia na przewóz...

  MZDiK w Radomiu przyjmuje wakacyjne zamówienia na przewóz osób niepełnosprawnych

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Do dyspozycji jest między innymi 11 miejscowy pojazd

  Do dyspozycji jest między innymi 11 miejscowy pojazd ©mzdik

  W związku ze zbliżającą się letnią przerwą w nauce, Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie dysponował dodatkowymi, wolnymi pojazdami do przewozu osób niepełnosprawnych.
  Do dyspozycji jest między innymi 11 miejscowy pojazd

  Do dyspozycji jest między innymi 11 miejscowy pojazd ©mzdik

  - Zapraszamy mieszkańców mających kłopoty z poruszaniem się do korzystania z usług naszego Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych - zachęca Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

  Pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, na przykład szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. - Z naszych usług korzystają jednak także osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu - mówi Dębski. - Dzięki minibusom mogą na przykład dotrzeć do przychodni czy urzędu. Niektórzy wynajmują nasze pojazdy, by dojechać do sanatorium lub odległej, specjalistycznej poradni.

  Co roku z przewozów korzysta średnio 50 tysięcy osób, a wszystkie busy i mikrobusy pokonują rocznie ponad 300 tysięcy kilometrów.
  Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych dysponuje obecnie dziewięcioma pojazdami: sześcioma mikrobusami 8-miejscowymi z windami, dwoma busami 11-miejscowymi z windami oraz jednym 19-osobowym z podestem.

  - Przed końcem wakacji nasz tabor wzbogaci się o cztery nowoczesne pojazdy 8-miejscowe - mówi rzecznik. - Wycofamy wówczas z użytkowania najbardziej wyeksploatowane samochody, pochodzące jeszcze z 2004 roku.

  Zakup nowych mikrobusów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II".
  Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numer telefonu 48/363-10-82. Ceny za usługi przewozu osób niepełnosprawnych są dostępne na stronie internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce Niepełnosprawni.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ