Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na osiedlu Borki w Radomiu powstają nowe apartamentowce. Wmurowano już kamień węgielny pod ich budowę

Janusz Petz
Janusz Petz
Tak ma wyglądać miniosiedle "Apartamenty przy Bulwarach" na radomskim osiedlu Borki.
Tak ma wyglądać miniosiedle "Apartamenty przy Bulwarach" na radomskim osiedlu Borki. Materiały inwestora
Ruszyły prace budowlane I etapu inwestycji mieszkaniowej Apartamenty przy Bulwarach na radomskim osiedlu Borki. W piątek wmurowano kamień węgielny pod miniosiedle u zbiegu ulic Dębowej i Maratońskiej.

Pierwszy etap inwestycji Apartamenty przy Bulwarach obejmuje budowę 3-kondygnacyjnego budynku, w którym znajdzie się 35 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni – od 30 do 85 metrów kwadratowych. Będą to mieszkania 2, 3 i 4-pokojowe oraz kawalerki.

W budynku znajdzie się winda, a w jego podziemiach oraz najbliższym otoczeniu zaparkują pojazdy mieszkańców. W dalszej kolejności na działce u zbiegu ulic Dębowej i Maratońskiej powstaną dwa kolejne bloki. Zaprojektowała je pracownia architektoniczna Roberta Kornatki, niegdyś dyrektora wydziału architektury Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Pierwszy z budynków już wychodzi z ziemi, a inwestorzy – radomska firma Garden City Development, ma już sporą liczbę chętnych, którzy dokonali rezerwacji, bądź nawet kupili już mieszkania. Inwestorzy zachęcają wszystkich technologią budowanych bloków mieszkalnych, ale też lokalizacją. Na osiedlu Borki już dawno nie budowano bloków mieszkalnych. Nowa inwestycja powstaje w bliskim sąsiedztwie miejskiego zalewu, który obecnie jest co prawda w przebudowie, ale już w najbliższej przyszłości zbiornik i całe otoczenie zyska nowy blask.

Apartamenty otacza rozwinięta sieć komunikacji autobusowej, dzięki której można sprawnie dojechać do ścisłego centrum Radomia oraz pozostałych jego dzielnic. Stąd również szybko można dojechać do dróg krajowych prowadzących do Warszawy, Krakowa i Łodzi. W okolicy nowej inwestycji znajdują się również placówki oświatowe (żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa oraz obiekty Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego).

- Naszą inwestycję wyróżnia to, że jest to niska, przyjazna i „luźna” zabudowa. Zdecydowaliśmy się na innowacyjne połączenie ścian żelbetowych z murowanymi oraz wzmocnionymi tarczami żelbetowymi, co powoduje, że budynek jest sztywny, odporny na wstrząsy, odporny na roboty, które mogłyby być w przyszłości prowadzone w pobliżu. Jesteśmy pewni, że nasze budynki sprawdzą się, nie będzie pękających ścian, zmiennych ugięć stropów. Będą też bardzo przyjazne, przyjemne dla oka elewacje – powiedział Wojciech Wachnicki, wspólnik firmy Garden City Development.

W budynkach będą zainstalowane windy cichobieżne, a szyby windowe mają być wyłożone wełną co do minimum zmniejszy odgłosy poruszającego się dźwigu osobowego. Obiekty mają być przyjazne dla niepełnosprawnych. Będą rampy, podjazdy, a winda dowiezie na poziom podziemnego garażu. Teren miniosiedla będzie ogrodzony, monitorowany.

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie