Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Placu Jagiellońskim w Radomiu odbyło się kolejne, już czwarte wydarzenie "Ulicy Teatralnej" - spektakl "Kosmiczna podróż Guliwera"

Barbara Koś
Fragment spektaklu.
Fragment spektaklu. Tadeusz Klocek
W piątkowy wieczór, 30 lipca, na Placu Jagiellońskim odbyło się czwarte wydarzenie "Ulicy Teatralnej" - spektakl "Kosmiczna podróż Guliwera" na motywach powieści Jonathana Swifta "Podróże Guliwera" w wykonaniu Teatru Klinika Lalek.

Przedstawienie rozpoczęło się o godzinie 21, ale publiczność dopisała. I ta dziecięca, i dorosła, albowiem przedstawienie adresowane jest do wszystkich. Część widzów pamiętała ubiegłoroczny spektakl Teatru Klinika Lalek - "Cyrk Tarabumba" i pamiętała, że cechą charakterystyczną spektakli tego teatru są ogromne lale, jeżdżące machiny, grające instalacje, a także wszelkiej maści stwory i żywioły.

Wielkie lalki na Ulicy Teatralnej w Radomiu. Teatr Klinika Lalek przedstawił spektakl "Kosmiczna podróż Guliwera" - zobacz zdjęcia

Tym razem była "Kosmiczna podróż Guliwera" tocząca się w niezwykłym czasie. Jak sobie życzył reżyser, Wiktor Wiktorczyk, znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł bowiem w Erę Wodnika. Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności.

Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni - początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz.

Na magicznym statku Guliwera płynęliśmy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spadło z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości.

Niefortunnie uderzyło prosto w okręt Guliwera łamiąc go wpół. Następnie potoczyło się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny.

Teraz tylko Guliwer mógł pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

Wystąpili: Anna Olechnowicz-Lachowska, Dominika Skoczylas, Tomasz Kanczewski, Krzysztof Roszko, Kamil Lachowski, Mateusz Brodowski, Mateusz Grabowski i Mateusz Zagórski.

Spektakl wyreżyserował Wiktor Wiktorczyk; scenariusz – Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk / Zespół; scenografia - Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko / Zespół; muzyka - Włodzimierz Kiniorski; piosenki / teksty - Marek Konopczak, studio - Ranjit PrasadRrR, instalacje / konstrukcje - Bartłomiej Majchrzak / Saldator.

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku we Wrocławiu. W 1991 roku przeniósł się do Stacji Wolimierz u podnóża Gór Izerskich.

Przed nami jeszcze dwa przedstawienia "Ulicy Teatralnej":

  • 13 sierpnia na placu przy fontannach o godzinie 21 Teatr Pantomimy MIMO z Warszawy pokaże przedstawienie „Pan i Pani O!”
  • 20 sierpnia na Placu Jagiellońskim o godzinie 20 Teatr Powszechny w Radomiu przedstawi „Awanturki osobiste”. Aktorzy Teatru Powszechnego zaprezentują najpiękniejsze sceny miłosne, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez dramaturgów i pisarzy oraz znane sceny konfliktów.
od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie