III liga. Ostatni mecz Broni Radom. Jest wygrana, jest utrzymanie (ZDJĘCIA)

W sobotę rozegrana została ostatnia kolejka w III lidze grupie I. Broń pokonała Lechię i utrzymała się w lidze.

BROŃ RADOM - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 2:1
Bramki: Lesniewski 33, Elian Hernandez 90+2 - K. Szymczak 82
Broń:Kosiorek - Machajek, Kiercz, Wrześniewski, Olszewski, Leśniewski, Dias (75. Dąbrowski), Miyamoto (67 Kielak), Goljasz (88 Pociecha), Elian Hernandez, Śliwiński.
Lechia:Awdziewicz - Jakubczyk, Warczyk, Cyran, Amroziński (71 Szadkowski), Kapron (88 Przybycień), Szymczak, Lewiński, Mroczek (71 Przedbora), Uchroński (84 Świątczak), Turewicz.

W ostatniej kolejce Broń, aby utrzymać się w lidze, potrzebowała co najmniej remisu. Jednak sporo niepokojących informacji dotarło do klubu...z Warmińsko Mazurskiego Związku PIłki Nożnej, który poinformował, że GKS Wikielec odwołał się od decyzji PZPN, która przywróciła wynik z boiska między Wikielcem i Bronią (2:2). Wikielec skarży się, że Broń nie przeprowadziła zmian w regulaminowym odstępie, ale PZPN uznał, że karą za to przewinienie nie może być walkower.

Mecz zaczął się ostrożnie z obu stron. W 33 minucie świetnie uciekł obrońcom Piotr Goljasz, podał do Dominika Leśniewskiego i ten trafił do pustej bramki. Chwilę później Goljasz trafił w poprzeczkę, a w 40 minucie Broń nie wykorzystała kolejnych okazji. Czerwoną kartkę za wybicie piłki z bramki zobaczył Kamil Lewiński. Sedzia podyktował rzut karny, ale Matheus Dias nie wykorzystał "jedenastki". Pierwszy raz w tym sezonie Brazylijczyk zmarnował taką okazję.
W 82 minucie Kamil Szymczak uderzał na raty z ostrego kąta i dał wyrównanie. Gdy wydawało się, że będzie remis, na indywidualny rajd zdecydował się Elian Hernandez. Wymanewrował defensorów gości i było zdobył bramkę.

Co powiedzieli trenerzy:
Dominik Bednarczyk, trener Lechii: - Chciałbym pogratulować punktów Broni i przypieczętowania utrzymania. My swoją robotę zrobiliśmy tydzień temu, ale dramaturgia meczu dla kibiców była duża. Uczulałem zawodników, abyśmy po przerwie cierpliwie poczekali na jedną sytuację i się udało. Myślałem,, że wywieziemy remis, ale determinacja dała drużynie remis.

Artur Kupiec, trener Broni: Dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa. Jeżeli chodzi o nasz zespół to przychodziliśmy tutaj po to, aby w krótkim czasie zbudować zespół. Udało nam się osiągnąć cel postawiony przez zarząd. Cały sezon mieliśmy pod górkę, z presją. Były momenty, że wiele osób już nie wierzyło. W tych najważniejszych momentach chłopcy podeszli świetnie do meczów. Została zrobiona dobra robota. Dziś może nie było to wielkie widowisko, zawodnicy dostosowali się do pogody, ale emocji było bardzo dużo.