Nasze siatkarki przegrały w Pucharze Polski (zdjęcia)

/sid/
Siatkarki Jadar AZS Politechnika Radom (w ataku Sandra Cabańska) uległy Armaturze Eliteski AZS Kraków Sz. Wykrota
W meczu 3. rundy Pucharu Polski siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom przegrały 2:3 z Armaturą Eliteski AZS Kraków. Tym samym radomianki odpadły z dalszej rywalizacji.

Obie drużyny zapowiadały walkę i obie chciały awansować do kolejnej rundy. Początek spotkania potwierdzał tej zapewnienia. Pierwsze punkty radomianki i rywalki zdobywały przemiennie. Nie brakowało efektownych akcji. Miroslava Kijakova popisała się niezwykle silnym atakiem, a Sandra Cabańska punktową zagrywką. Dwa bloki pozwoliły gospodyniom wypracować przewagę, którą powiększyły chwilę później wykorzystując błędy rywalek. Czteropunktowa zaliczka nie wystarczyła do wygrania seta. Przyjezdne doprowadziły najpierw do wyrównania po 20, a następnie przejęły inicjatywę i rozstrzygnęły seta na przewagi, blokując w ostatniej akcji Aleksandrę Theis.

Drugą partię lepiej rozpoczęły radomianki. Prowadziły 8:5. Ale jak szybko zdobyły przewagę, tak szybko ją straciły. Ostatecznie przegrały seta do 17. Kolejną odsłonę radomianki ponownie rozpoczęły dobrze, ale tym razem, gdy rywalki odrobiły stratę, nie poddały się i walczyły do końca, czego efektem było prowadzenie 24:21. Rywalki w ostatniej chwili poderwały się do walki i zdołały obronić trzy setbole. W czwartym secie radomianki wykorzystały szansę i wyrównały stan mecz. Po wyrównanym tie breaku uległy rywalkom.

Jadar AZS Politechnika Radom - Armatura Eliteski AZS Kraków 2:3 (24:26, 17:25, 29:27, 25:22, 15:17).

Jadar AZS: Ciesielska, Theis, Cabańska, Kijakova, Hawryła, Michalska - Jagodzińska (libero) oraz Grzelak, Karbowska, Kucharska, Natanek.