Natalia Marczykowska mistrzynią Polski w boksie

SzS
Zawodniczki RKB Boxing, Ewa Zamkowska, Natalia Marczykowska i trener Krzysztof Bury archiwum RKB Boxing
W Wałczu rozgrywano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet. Bardzo dobre wyniki uzyskały zawodniczki z Radomia. Medale przywiozły: Natalia Marczykowska (złoto), Aleksandra Smuklerz (srebro) i Ewa Zamkowska (brąz)

Mistrzynią Polski w wadze do 75 kilogramów została Natalia Marczykowska z RKB Boxing Radom. W bratobójczym, finałowym pojedynku pokonała Aleksandrę Smuklerz z Radomiaka Radom. Ewa Moniak (Radomiak) w tej kategorii wagowej odpadła w ćwierćfinale.

Smuklerz w półfinale w swietnym stylu pokonała jednogłośnie Laurę Kowalską z Olimpii Szczecin.
Z kolei w wadze do 64 kilogramów, Ewa Zamkowska (RKB Boxing Radom) zajęła trzecie miejsce.

Warto przypomnieć, że Marczykowska i Zamkowska są podopiecznymi trenera Adama Jabłońskiego.
Łącznie do turnieju zgłosiło się 70 zawodniczek z 31 klubów reprezentujących 12 Okręgowych Związków Bokserskich

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0