Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Naukowy sukces młodej pani doktor z Radomia

/mod/
Emilia Klimaszewska z Radomia zdobyła główną nagrodę w konkursie "Innowator Mazowsza” za rozprawę doktorską:  "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych”.
Emilia Klimaszewska z Radomia zdobyła główną nagrodę w konkursie "Innowator Mazowsza” za rozprawę doktorską: "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych”. Łukasz Wójcik
Radomianka zwyciężyła konkurs "Innowator Mazowsza"
Emilia KlimaszewskaMa 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na
Emilia Klimaszewska
Ma 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na kierunku technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Semestr studiowała także na uczelni w Niemczech, w Stuttgarcie. Pracę doktorską - „Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych” -obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promotorem pracy był profesor Marian Włodzimierz Sułek, obecny dziekan Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Jest mężatką. Ma dwuletniego synka.
archiwum prywatne

Emilia Klimaszewska
Ma 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na kierunku technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Semestr studiowała także na uczelni w Niemczech, w Stuttgarcie. Pracę doktorską - "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych" -obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promotorem pracy był profesor Marian Włodzimierz Sułek, obecny dziekan Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Jest mężatką. Ma dwuletniego synka.

(fot. archiwum prywatne)

Emilia Klimaszewska z Radomia zdobyła pierwszą nagrodę w czwartej edycji konkursu "Innowator Mazowsza". Doceniono jej rozprawę doktorską o możliwościach zastosowania nowych surowców wtórnych w produktach chemii gospodarczej.

Emilia Klimaszewska obecnie pracuje na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym oraz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Niedawno obroniła tytuł doktora. Rozprawa doktorska, która powstała jeszcze na Politechnice Radomskiej, pod okiem profesora Mariana Włodzimierza Sułka, została obroniona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Nosi tytuł "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych". Jury konkursu "Innowator Mazowsza" doceniło zawarty w niej pomysł, który doskonale nadaje się do zastosowania w praktyce.

SUROWCE WTÓRNE
W CHEMII GOSPODARCZEJ

Celem nagrodzonej pracy było określenie możliwości zastosowania w preparatach do czyszczenia twardych powierzchni nowych, innowacyjnych surowców, gwarantujących ich wysoką jakość.

- Chodzi o mikrosferę - odpad z elektrowni opalanych węglem kamiennym oraz o glicerynę odpadową - produkt powstały przy produkcji estrów metylowych kwasów tłuszczowych, które wykorzystywane są do produkcji biodiesla - wyjaśnia laureatka konkursu.

Jak mówi Emilia Klimaszewska, mikrosfera, mająca kulisty kształt, ma doskonałe właściwości ścierne. Gliceryna zaś zapobiega wysychaniu produktu i wysuszeniu skóry dłoni. Laureatka konkursu podkreśla, że przy produkcji chemii gospodarczej możemy sięgać po produkty odpadowe. Ma to same plusy. Zyskuje na tym nasze środowisko, zostają obniżone koszty produkcji, a przy tym produkty nie tracą na jakości, która jest bardzo wysoka.

Na bazie wspomnianych surowców radomianka przygotowała: pasty, proszki i mleczka. Porównała je z podobnymi produktami do czyszczenia dostępnymi na rynku.

- Okazało się, że mają one porównywalne działanie, a nawet nieco lepsze - dodaje Emila Klimaszewska.

NAGRODA - MOTYWACJĄ
DO DALSZYCH BADAŃ

Radomianka za swoją rozprawę otrzymała 10 tysięcy złotych. Nie ukrywa, że nagroda była dla nie j dużym zaskoczeniem. Cieszy się i zapewnia, że nadal będzie kontynuowała swoje badania. Ma zamiar nagrodzony pomysł przedstawić producentom chemii gospodarczej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie