Naukowy sukces młodej pani doktor z Radomia

/mod/
Emilia Klimaszewska z Radomia zdobyła główną nagrodę w konkursie "Innowator Mazowsza” za rozprawę doktorską: "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych”. Łukasz Wójcik
Radomianka zwyciężyła konkurs "Innowator Mazowsza"
Emilia KlimaszewskaMa 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na
Emilia Klimaszewska
Ma 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na kierunku technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Semestr studiowała także na uczelni w Niemczech, w Stuttgarcie. Pracę doktorską - „Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych” -obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promotorem pracy był profesor Marian Włodzimierz Sułek, obecny dziekan Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Jest mężatką. Ma dwuletniego synka.
archiwum prywatne

Emilia Klimaszewska
Ma 30 lat. Pochodzi z Radomia. Ukończyła Politechnikę Radomską na obecnym Wydziale Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa, na kierunku technologia kosmetyków i produktów chemii gospodarczej. Semestr studiowała także na uczelni w Niemczech, w Stuttgarcie. Pracę doktorską - "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych" -obroniła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Promotorem pracy był profesor Marian Włodzimierz Sułek, obecny dziekan Wydziału Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Jest mężatką. Ma dwuletniego synka.

(fot. archiwum prywatne)

Emilia Klimaszewska z Radomia zdobyła pierwszą nagrodę w czwartej edycji konkursu "Innowator Mazowsza". Doceniono jej rozprawę doktorską o możliwościach zastosowania nowych surowców wtórnych w produktach chemii gospodarczej.

Emilia Klimaszewska obecnie pracuje na Uniwersytecie Technologiczno - Humanistycznym oraz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu. Niedawno obroniła tytuł doktora. Rozprawa doktorska, która powstała jeszcze na Politechnice Radomskiej, pod okiem profesora Mariana Włodzimierza Sułka, została obroniona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Nosi tytuł "Kształtowanie i ocena jakości preparatów do czyszczenia z udziałem surowców wtórnych". Jury konkursu "Innowator Mazowsza" doceniło zawarty w niej pomysł, który doskonale nadaje się do zastosowania w praktyce.

SUROWCE WTÓRNE
W CHEMII GOSPODARCZEJ

Celem nagrodzonej pracy było określenie możliwości zastosowania w preparatach do czyszczenia twardych powierzchni nowych, innowacyjnych surowców, gwarantujących ich wysoką jakość.

- Chodzi o mikrosferę - odpad z elektrowni opalanych węglem kamiennym oraz o glicerynę odpadową - produkt powstały przy produkcji estrów metylowych kwasów tłuszczowych, które wykorzystywane są do produkcji biodiesla - wyjaśnia laureatka konkursu.

Jak mówi Emilia Klimaszewska, mikrosfera, mająca kulisty kształt, ma doskonałe właściwości ścierne. Gliceryna zaś zapobiega wysychaniu produktu i wysuszeniu skóry dłoni. Laureatka konkursu podkreśla, że przy produkcji chemii gospodarczej możemy sięgać po produkty odpadowe. Ma to same plusy. Zyskuje na tym nasze środowisko, zostają obniżone koszty produkcji, a przy tym produkty nie tracą na jakości, która jest bardzo wysoka.

Na bazie wspomnianych surowców radomianka przygotowała: pasty, proszki i mleczka. Porównała je z podobnymi produktami do czyszczenia dostępnymi na rynku.

- Okazało się, że mają one porównywalne działanie, a nawet nieco lepsze - dodaje Emila Klimaszewska.

NAGRODA - MOTYWACJĄ
DO DALSZYCH BADAŃ

Radomianka za swoją rozprawę otrzymała 10 tysięcy złotych. Nie ukrywa, że nagroda była dla nie j dużym zaskoczeniem. Cieszy się i zapewnia, że nadal będzie kontynuowała swoje badania. Ma zamiar nagrodzony pomysł przedstawić producentom chemii gospodarczej.

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

F
FAN EKO EXPORT

Trend na wykorzystanie mikrosfery większy i większy. Notowania największego producenta mikrosfery w Europie, firmy EKO EXPORT z Bielska Białej wrosły już ponad 200 % w rok :)

b
black

Twoją głupotę uleczy

a
arek

W Kozienicach jest strefa ekonomiczną i duża elektrownia natomiast w Radomiu powinien powstać park naukowo technologiczno naukowy aby takie pomysły móc przekuć na biznes i udoskonalać pomysł na produkcję masową i pracę. Prezydent miasta wraz w uniwersytetem powinien wybudować taki park a nie organizować kolację wigilijną bo tylko z tego wstyd na całą Polskę

c
coli

Fantastycznie!!! Moje gratulacje!! Życzę dalszych i jeszcze większych sukcesów!!!!

m
mgr

Młoda, piękna i do tego zdolna, tylko pogratulować , mężuś może być zazdrosny o taką żonkę.

s
s.s.

Ma dziewczyna parcie na szkło. Gratuluję.

p
proktolog

A co leczy ta dochtórka?

r
rytolikaryk

wygląda na 40 lat, a nie na 30, ale gratuluję!

n
nixon

Gratuluję sukcesu naukowego i urody!

Dodaj ogłoszenie