Nie popisali się siatkarze. Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawa 2:3 (WIDEO, ZDJĘCIA)

/W.Ł./
Smutne miny mają radomscy trenerzy, Robert Prygiel (z lewej) i Wojciech Stępień. Tadeusz Klocek
W meczu 25 kolejki PlusLigi, Cerrad Czarni Radom przegrali we własnej hali 2:3 z AZS Politechniką Warszawa.
Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawa

Cerrad Czarni Radom 2
AZS Politechnika Warszawa 3
(25: 17, 26:28, 17:25, 25:23, 12:15).

Cerrad Czarni: Kampa,Oivanen, Żaliński, Westphal, Pliński, Ostrowski, Kowalski (libero) oraz Bołądź, Kędzierski, Grobelny, Ratajczak,

AZS Politechnika: Lipiński, Filip, Śliwka, Szalpuk, Lemański, Świrydowicz, Olenderek (libero) oraz Radomski, Mikołajczak, Depowski,Bieńkowski,

MVP meczu: Paweł Mikołajczak (AZS).

W 25 kolejce PlusLigi, Cerrad Czarni Radom przegrali 2:3 z AZS Politechnika Warszawa.

Skończył Grobelny
Pierwszy punkt w siatkarskich derbach Mazowsza zdobył Mikko Oivanen i z każdymi kolejnymi akcjami przewaga radomian rosła. Na pierwszej przerwie technicznej Czarni prowadzili już 8:3. Po kilku akcjach przy stanie 10:5 mocno zdenerwowany Jakub Bednaruk, trener AZS wziął czas. Przy stanie 13:7 warszawski szkoleniowiec zdjął z parkietu swojego podstawowego przyjmującego Artura Szalpuka i za moment wziął drugi czas. Z kolei trener Robert Prygiel widząc dużą przewagę zaczął wprowadzać na parkiet swoich rezerwowych zawodników. Jeden z tej trójki, Igor Grobelny zakończył skutecznym atakiem pierwszego seta.

Nie przyjął zagrywki
Druga partia derbów Mazowsza już była bardziej wyrównana. Na drugą przerwę techniczną radomianie schodzili tylko z 1 punktowym prowadzeniem 16:15, po tym jak Michał Ostrowski wbił gwoździa z krótkiej. Przy stanie 18:16, Politechnika zdobyła cztery punkty i wyszła na prowadzenie 20:18. Trener Robert Prygiel wziął czas , a przy stanie 22:20 dla rywala wprowadził na parkiet Bartłomieja Bołądzia i Michała Kędzierskiego. Ostatni, 28 punkt zdobył Artur Szalpuk, którego zagrywki nie przyjął nasz libero Adam Kowalski.

W trzecim secie radomianie pokazali antysiatkówkę i przegrali gładko do 17.

W czwartym secie przy stanie po 18, radomianie w końcu odskoczyli na dwa, później trzy punkty. Ostatni 25 punkt AZS oddał Czarnym zepsutą zagrywką Krzysztof Bieńkowski i w ten sposób o wyniku meczu musiał zadecydować piąty set.

Zaczęli od 4:0
Decydującego seta radomianie zaczęli od szybkiego prowadzenia, 4:0. Trzy punkty zdobył radomski atakujący Mikko Oivanen, a czwarty punkt Politechnika oddała za darmo po autowym ataku Dominika Depowskiego. Po zmianie stron radomianie prowadzili już 8:3. Później warszawscy siatkarze nadziali się na dwa bloki, kiedy Politechnika wybrała się atakiem przez środek i było już 10:5.
Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka tak łatwo nie chcieli przegrać i po kilku chwilach było już tylko 10:8. Wtedy o czas poprosił trener Robert Prygiel. Po czasie na blok nadział się Wojtek Żaliński i Michał Ostrowski i zrobiło się po 10. Po kontrze Mikołajczaka AZS prowadził 11:10 i nie oddał wygranej do końca meczu.