Niebezpieczny wyjazd na radomskim Sadkowie. Mieszkańcy...

  Niebezpieczny wyjazd na radomskim Sadkowie. Mieszkańcy interweniują

  Mateusz Kaluga

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra.

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra. ©Joanna Gołąbek

  Wyjazd z przedszkola numer 7 na radomskim Sadkowie jest bardzo niebezpieczny. Zgłosili się do nas mieszkańcy z prośbą o interwencję w tej sprawie.
  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra.

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra. ©Joanna Gołąbek

  Rodzice i zarazem nasi czytelnicy zwrócili się z prośbą o interwencję dotyczącą wyjazdu z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu w dzielnicy Sadków.

  - Przy wyjeździe z przedszkola szczególnie po lewej stronie jest fatalna widoczność. Po prawej stronie również jest nieco lepiej - mówili zbulwersowani czytelnicy. - Tu bardzo łatwo o wypadek, a przecież jeździmy z naszymi maluchami. Pisaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji z prośbą o postawienie lustra, ale zasłaniają się tym, że im prawo nie pozwala.

  Rzeczywiście, ruch na Porannej mimo wąskiej drogi jest spory. Samochody jeżdżą z różną prędkością. Z tego co udało nam się ustalić, nie dochodziło tam do poważnych zdarzeń drogowych, ale wyjazd zajmuje sporo czasu i wzbudza dużo negatywnych emocji.
  Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji potwierdza, że przynajmniej na razie prawo nie pozwala zamontować lustra. - Lustro musi wystawać 50 centymetrów poza skrajnię, która w tym przypadku wynosi 40 centymetrów. Wystąpiliśmy do mieszkańców sąsiednich działek z prośbą o możliwość ustawienia luster na prywatnej działce, ale nie wiadomo, czy się zgodzą. Sprawa jest w toku - mówił Puton.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook


  ZOBACZ TAKŻE: Budowa hali sportowej w Radomiu - jesień 2018

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo