Niebezpieczny wyjazd na radomskim Sadkowie. Mieszkańcy...

  Niebezpieczny wyjazd na radomskim Sadkowie. Mieszkańcy interweniują

  Mateusz Kaluga

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra.

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra. ©Joanna Gołąbek

  Wyjazd z przedszkola numer 7 na radomskim Sadkowie jest bardzo niebezpieczny. Zgłosili się do nas mieszkańcy z prośbą o interwencję w tej sprawie.
  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra.

  Wyjazd z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu jest bardzo niebezpieczny. Rodzice chcą tam lustra. ©Joanna Gołąbek

  Rodzice i zarazem nasi czytelnicy zwrócili się z prośbą o interwencję dotyczącą wyjazdu z Publicznego Przedszkola numer 7 przy ulicy Porannej w Radomiu w dzielnicy Sadków.

  - Przy wyjeździe z przedszkola szczególnie po lewej stronie jest fatalna widoczność. Po prawej stronie również jest nieco lepiej - mówili zbulwersowani czytelnicy. - Tu bardzo łatwo o wypadek, a przecież jeździmy z naszymi maluchami. Pisaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji z prośbą o postawienie lustra, ale zasłaniają się tym, że im prawo nie pozwala.

  Rzeczywiście, ruch na Porannej mimo wąskiej drogi jest spory. Samochody jeżdżą z różną prędkością. Z tego co udało nam się ustalić, nie dochodziło tam do poważnych zdarzeń drogowych, ale wyjazd zajmuje sporo czasu i wzbudza dużo negatywnych emocji.
  Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji potwierdza, że przynajmniej na razie prawo nie pozwala zamontować lustra. - Lustro musi wystawać 50 centymetrów poza skrajnię, która w tym przypadku wynosi 40 centymetrów. Wystąpiliśmy do mieszkańców sąsiednich działek z prośbą o możliwość ustawienia luster na prywatnej działce, ale nie wiadomo, czy się zgodzą. Sprawa jest w toku - mówił Puton.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook


  ZOBACZ TAKŻE: Budowa hali sportowej w Radomiu - jesień 2018

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo