Niemal tysiąc osób ukończyło dziewiąty Bieg Kazików. Wygrał Kenijczyk

Martin Nowak
Niemal tysiąc zawodników ukończyło dziewiątą edycję Biegu Kazików. Zmagania wygrał Kenijczyk, Samson Mungai Kagia. Na starcie można było zobaczyć zawodników w każdym wieku, co jest charakterystyczne dla tej dyscypliny sportu.

Triumfator dobiegł do mety w niespełna pół godziny. Czas 29.23 jest jednak o 20 sekund gorszy od rezultatu ubiegłorocznego zwycięzcy, Mykoli Iukhymchuka.

Kolejne miejsca zajmowali Ukraińcy - Sergii Okseniuk (29.47) i Andzej Starzinskij (29.48). Ten drugi również w zeszłym roku ukończył bieg na podium. Czwarty był Ruslan Pecznikow. Najwyżej z Polaków, piąty, był Maciej Badurek (30.30). Wśród Radomian najlepszy był Mateusz Kaczor, który z wynikiem 31.22 zakończył zmagania na siódmej pozycji.

Wśród kobiet najlepsza była Lillia Fiskovicz, która dobiegła do mety z czasem 33.15. Druga w kategorii pań była Izabela Trzaskalska, a trzecia Kenijka Betty Chepleting. Najwyżej spośród radomianek uplasowała się Karolina Waśniewska (11 miejsce z czasem 38.13).

W Biegu Kazików startowali także sportowcy innych dyscyplin, dziennikarze czy artyści. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody pieniężne.

Przed biegiem głównym do rywalizacji stanęły dzieci oraz młodzież.

Odbyła się również "Trójka charytatywna", a dochód z wpisowego, które wynosiło 50 złotych, przekazany zostanie dla dzieci z oddziału pediatrycznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Na starcie stanęło ponad 50 osób, m.in. Radosław Witkowski, prezydent Radomia.