Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawni z Radomia i całej Polski śpiewali na scenie

/bk/
Galę finałową rozpoczął i zakończył koncert orkiestry  Zespołu Szkół w Kłomnicach koło Częstochowy.
Galę finałową rozpoczął i zakończył koncert orkiestry Zespołu Szkół w Kłomnicach koło Częstochowy. Barbara Koś
250 dzieci i ich starszych kolegów z 56 placówek dla niepełnosprawnych w Polsce uczestniczyło w zakończonym w czwartek, 16 maja, w sali koncertowej Urzędu Miejskiego Jubileuszowym X Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki "Śpiewajmy razem".
Młodzieńcy ze Skarżyska doskonale rapowali
Młodzieńcy ze Skarżyska doskonale rapowali
Barbara Koś

Młodzieńcy ze Skarżyska doskonale rapowali

(fot. Barbara Koś)

Galę finałową połączoną z ogłoszeniem wyników konkursu rozpoczął o godzinie 10 koncert orkiestry Zespołu Szkół w Kłomnicach koło Częstochowy. Grupa grających na instrumentach dętych dziewcząt i chłopców pod dyrekcją Krzysztofa Jabłońskiego zagrała kilka dziarskich utworów na "rozgrzewkę".

Następnie przystąpiono do odczytywania werdyktów jury. Było ich kilka, ponieważ uczestnicy występowali w różnych kategoriach: od najmłodszych po dorosłych.

Dlatego w koncercie galowy wystąpili tylko laureaci pierwszych miejsc: Urszula Zubek, Ryszard Kołodziej. Wojciech Koczaj, Natalia Baranowska, Julia Grotek, Anna Wierzbicka, Piotr Zubek, Mateusz Dudek, Sara Jahel, Karolina Krapacz i grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 23 w Radomiu.

Laureaci kolejnych nagród i wyróżnień wchodzili tylko na scenę pod odbiór dyplomu, prezentu i gratulacje.

Na finał Gali doskonale zarapowało dwóch młodzieńców z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno- Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej a orkiestra z Zespołu Szkół w Kłomnicach zaprezentowała znany utwór Whitney Houston "Will Always Love You - Będę zawsze Cię kochać."

Impreza zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu.
Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki "Śpiewajmy razem" to jedyny konkurs, w którym równorzędne nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymują osoby niepełnosprawne i ich zdrowi rówieśnicy.

Festiwal, jak podkreśla Barbara Paul, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu, jest doskonałą okazją do wspólnego zaistnienia na scenie.

- Dla wielu z uczestników nie liczy się wygrana, ale samo zaprezentowanie się przed szeroką publicznością, której nigdy nie brakuje - mówi Barbara Paul. Od początku festiwalu widownia wypełniona jest po brzegi, tym bardziej, że koncert laureatów jest imprezą otwartą i bezpłatną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie