Nieprawdopodobny wyczyn Roberta Lewandowskiego. 5 bramek w 8 minut, 59 sekund! Zobacz, jak strzelał gole (WIDEO, wszystkie bramki)

/Foto Olimpik/x-news/ s.
/Foto Olimpik/x-news
Nieprawdopodobny wyczyn Roberta Lewandowskiego w niemieckiej ekstraklasie piłki nożnej! We wtorek w meczy Bayern Monachium - VfL Wolfsburg w ciągu niecałych 9 minut Polak strzelił 5 goli bijąc wiele rekordów. Bayern wygrał 5:1.

8 minut i 59 sekund. Tyle czasu potrzebował Robert Lewandowski do strzelenia pięciu goli w meczu Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg. Polak pojawił się na boisku dopiero na początku drugiej połowy spotkania i już w 51. minucie po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali.

Trzy bramki zdobył w 202 sekundy, co jest najszybszym hat-trickiem w historii Bundesligi. Dodatkowo kapitan naszej reprezentacji został pierwszym piłkarzem od 1991 roku, który zaliczył pięć trafień w meczu niemieckiej ekstraklasy.

Tym wyczynem Lewandowski pobił kilka rekordów - to najszybciej strzelone trzy, cztery i pięć goli w historii Bundesligi - niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Jeśli chodzi o trzy najszybciej strzelone bramki w historii Bundesligi to Robert Lewandowski strzelając gole VfL Wolfsburg w 51., 52. oraz 55. minucie , o 98 sekund poprawił osiągnięcie zawodnika MSV Duisburg Michaela Toenniesa z 1991 roku, który trafił trzy razy między 10. a 15. minutą. Strzelecki wyczyn Polaka zapisze się zatem w annałach 52-letniej historii Bundesligi.

Jeśli chodzi o cztery najszybciej strzelone gole. "Lewy" potrzebował tylko 7 minut i jest to również najlepszy wynik w historii Bundesligi. Dotychczasowy rekord dzierżył Martin Petrov - 4 trafienia na przestrzeni 17 minut.

Kolejny rekord - pięć najszybciej strzelonych bramek, Robert potrzebował na to niecałe 9 minut minut - to również historyczne osiągnięcie. W 1984 roku Dieter Hoeness zdobył w Bundeslidze taką samą liczbę bramek, ale na przestrzeni 21 minut.

Do pobicie został już tylko jeden rekord. Dotychczas w Niemczech tylko raz jeden piłkarz zdobył w meczu sześć goli. To Dieter Mueller dla FC Koeln w meczu z Werderem Brema w 1977 roku. Koeln wygrała 7:2.