Niesamowita Rosa Radom po raz drugi wygrała w Koszalinie!

/SzS/
Fragment meczu AZS Koszalin - Rosa Radom
Fragment meczu AZS Koszalin - Rosa Radom Michał Borkowski (GK24.pl)
Koszykarze Rosy Radom po raz drugi pokazali się z bardzo dobrej formy i tak jak w piątek wygrali w Koszalinie. W do wygranej w ćwierćfinale pozostało im jeszcze jedno zwycięstwo.

AZS Koszalin - Rosa Radom 62:79 (17-19, 10-15, 20-24, 15-21). Stan rywalizacji 0:2.

AZS: Szewczyk 17, Szubarga 10, Woods 9, Mielczarek 8, Austin 7, Swanson 6, Dąbrowski 5, Radenović 0, Pacocha 0, Stelmach 0, Vrbanc 0
Rosa: Gibson 23, Taylor 17, Mirković 9, Majewski 9, Witka 7, Szymkiewicz 7, Adams 4, Sokołowski 3, Turek, Zalewski 0, Jeszke 0.

Chyba tylko najbardziej oddani fani Rosy spodziewali się dwóch zwycięstw swojej ukochanej drużyny. Do tego "Akademicy" z Koszalina zostali kompletnie rozpracowani, byli zupełnie bezradni.

W piątek Rosa w Koszalinie wygrała 57:55, trafiając w ostatnich sekundach. Wydawało się, że lepiej być nie może, że AZS będzie podrażniony i drugi raz tych samych błędów nie popełni. tymczasem Rosa zagrała o niebo lepiej. W defensywie całkowicie zatrzymała Qyntela Woodsa i Szymona Szewczyka.

Koszalin dobrze zaczął od prowadzenia 5:0, ale Rosa szybko odzyskała rytm gry. Już po sześciu minutach było 9:7, a pod koniec pierwszej kwarty radomianie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Gospodarze pudłowali z dystansu, ale duża w tym zasługa gry obronnej Rosy. W całym meczu na 29 rzutów z dystansu, jedynie cztery wpadło do kosza. Rosa na tym tle wypadła lepiej (9 celnych na 26 rzutów).

Koszalinianie więcej uwagi poświęcali Taylorowi, który w piątek mocno dał im się we znaki, ale za to Danny Gibson miał więcej swobody.

Mądrze, odważnie i skutecznie - tak można pokrótce scharakteryzować grę radomian. W środę mecz nr 3. Początek o godz. 18.30 w hali przy ul. Narutowicza 9. Jeśli Rosa wygra, awansuje do grona czterech najlepszych zespołow w Polsce.