Nieskuteczny Radomiak Radom przegrał 0:1 na wyjeździe z Błękitnymi Stargard i spadł na czwarte miejsce w drugoligowej tabeli

Michał Nowak
Radomiak Radom przegrał w Stargardzie z Błękitnymi 0:1.
Radomiak Radom przegrał w Stargardzie z Błękitnymi 0:1. Tadeusz Klocek
Radomiak Radom przegrał na wyjeździe 0:1 z Błękitnymi Stargard w meczu 26. kolejki piłkarskiej drugiej ligi. Zielonych w tabeli wyprzedziła Warta Poznań i ŁKS Łódź. Dla podopiecznych trenera Jerzego Cyraka to już czwarta porażka wiosną.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Bramka: Skórecki 3.
Błękitni: Rzepecki - Liśkiewicz, Szymusik, Pustelnik, Burzyński, Fadecki, Skórecki (90 Zdunek), Karmański, Mosiejko, Więcek (59 Magnuski), Jaroch.
Radomiak: Gostomski - Jakubik, Grudniewski, Świdzikowski, Skowron (71 Winsztal), Colina (90+1 Zając), Agu (60 Bemba), Mazan, Szuprytowski (59 Rolinc), Wróbel, Mikita.
Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).
Żółte kartki: Liśkiewicz, Szymusik, Karmański, Skórecki, Magnuski - Agu, Mikita.

Radomiak fatalnie rozpoczął poniedziałkowe spotkanie. Już w drugiej minucie przed polem karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy. Do piłki podszedł Patryk Skórecki, który pięknym strzałem pokonał Huberta Gostomskiego i otworzył wynik spotkania. Zieloni próbowali odrobić stratę, ale ich akcje w kolejnych minutach nie przynosiły rezultatu, ani zagrożenia pod bramką Mariusza Rzepeckiego.

W 21 minucie przyjezdni rozegrali ładną akcję, Peter Mazan wyłożył piłkę wzdłuż pola karnego, ale strzał Damiana Szuprytowskiego był bardzo niecelny. Podopieczni trenera Jerzego Cyraka nie potrafili sforsować defensywy rywali, nie oddali nawet celnego strzału na bramkę Błękitnych i do przerwy przegrywali jednym golem.

Tuż po wznowieniu gry było groźnie pod bramką gospodarzy. Z rzutu wolnego w pole karne piłkę posłał Szuprytowski i choć żaden z jego kolegów nie trącił jej w kierunku bramki, to ta minęła nieznacznie słupek bramki miejscowych. W 53 minucie po rzucie z autu Damiana Jakubika, piłkę głową uderzał Maciej Świdzikowski, ale strzał znów był niecelny. Odpowiedział, również niecelnym uderzeniem, choć z dystansu, Skórecki, a potem w dogodnej sytuacji przestrzelił Szuprytowski.

Wreszcie, w 58 minucie Radomiak oddał pierwszy w tym meczu celny strzał. Głową próbował Wróbel, ale bez większych problemów interweniował golkiper miejscowych. W 62 minucie bliski pokonania Rzepeckiego był Wróbel, ale po podaniu Rolinca, przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka chwil później z dystansu (również celnie) próbował Mikita, ale znów gorą był Rzepecki. Radomiak przeważał, ale nic z tego nie wynikało.

Niewiele zabrakło, aby zieloni doprowadzili do remisu w 72 minucie, ale piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie minęła słupek. W 77 minucie kontratak wyprowadzili Błękitni - Skórceki podawał do Magnuskiego, ale ten zmarnował dobrą okazję. Kilka chwil później piłka znalazła się w siatce gospodarzy. Z dystansu strzelał Mikita, jego uderzenie dobił Rolinc. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego i nie uznał gola.

Zieloni rzucili się do odrabiania strat, a to starali się wykorzystać miejscowi, którzy stwarzali zagrożenie pod bramką Gostomskiego. W doliczonym czasie gry celny strzał oddał jeszcze Wróbel, ale ostatecznie wynik się nie zmienił i Radomiak przegrał już czwarty mecz wiosną.