Niespodzianki nie było. Rosa znokautowana w Niemczech

SzS
Albert Kaczmarzyk
Niespodzianki w NIemczech nie było. Koszykarze Rosy Radom mimo ambitnej gry nie poradzili sobie z silnym niemieckim Fraportem.Gospodarze to jedna z najlepszych ekip z niemieckiej ekstraklasie, a w tych rozgrywkach FIBA Europe Cup jeszcze nie przegrali meczu.

Fraport Skyliners Frankfurt - Rosa Radom 91:61 (25:19, 19:14, 20:11, 27:17)

Fraport: Theodore 16 (1), Barthel 16 (1), Scrubb 13 (3), Doornekamp 12 (2), Voigtmann 10, Klein 6 (2), Morrison 5, Little 4, Merz, Ilzofer 0.

Rosa: Harris 13, Thomas 12 (2), Szymkiewicz 11, Sokołowski 9, Witka 6, Bonarek 4 (1), Hajrić 4, Jeszke 2, Schenk 0, Adams 0.

Gospodarze zaczęli od szybkiego prowadzenia 12:4, ale już chwilę później było 24:21. Rosa jeszcze w pierwszej połowie starała się dotrzymać kroku faworytowi. Brakowało skuteczności przy rzutach z dystansu, radomianie nie radzili sobie pod koszem z wysokimi przeciwnikami i w drugiej połowie przewaga Niemców rosła jeszcze bardziej. Przed trzecią kwartą mieli już 20 punktów przewagi. Naszej drużynie zdarzyło się kilka niewymuszonych, prostych strtat, które wykorzystali rywale, bo wynik byłby z pewnością niższy. Trzeba jednak przyznać, że Fraport dla Rosy był zespołem kompletnie poza zasięgiem.

W niedzielę Rosa we własnej hali o godz. 20 zagra z Anwilem Włocławek. Szykuje się kapitalne widowisko.