Niezwykle udane mistrzostwa Polski seniorów dla zapaśników Olimpijczyka Radom. Zdobyli aż 11 medali

Michał Nowak
Złote medale dla Olimpijczyka Radom podczas mistrzostw Polski seniorów w Radomiu zdobyli Arkadiusz Kułynycz (drugi od lewej) i Przemysław Piątek (drugi od prawej). Olimpijczyk Radom
Bardzo udane mistrzostwa Polski seniorów za zapaśnikami Olimpijczyka. Zawodnicy radomskiego klubu, który był gospodarzem tegorocznych zmagań, zdobyli jedenaście medali, w tym dwa złote. Tytuły mistrzowskie zgarnęli Arkadiusz Kułynycz oraz Przemysław Piątek.

Kolejny tytuł mistrza Polski zdobył Arkadiusz Kułynycz, który przed rokiem triumfował w kategorii wagowej do 75 kilogramów. Tym razem startował wśród zawodników do 87 kilogramów i odniósł kolejny znakomity sukces. Co ciekawe, w walce finałowej Kułynycz pokonał swojego klubowego kolegę, niezwykle doświadczonego Łukasza Fafińskiego, wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski. W drodze do finału Kułynycz wygrał m.in. z Tadeuszem Michalikiem z KS Sobieski Poznań, który jest czołowym zawodnikiem tej kategorii wagowej w kraju. Dla Arkadiusza Kułynycza to czwarty tytuł mistrza Polski seniorów. Poprzednie, w latach 2014, 2016 i 2017, zdobywał w niższej kategorii wagowej.

Znakomicie podczas mistrzostw Polski, które odbywały się w hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, zaprezentował się też Przemysław Piątek, który w kategorii wagowej do 60 kilogramów zwyciężył w bratobójczym starciu ze swoim klubowym kolegą, Dominikiem Dudzińskim. W drodze do finału Piątek pokonał m.in. swoich dwóch największych rywali w tej kategorii, Michała Tracza (mistrza Polski z 2017 roku) i Dawida Ersetica (Unia Racibórz).

Na drugim stopniu podium, oprócz wspomnianych Fafińskiego i Dudzińskiego, stanął także Maciej Parszewski (kategoria wagowa do 55 kilogramów), który w finale przegrał z doświadczonym i utytułowanym Dawidem Szkodzińskim (AKS Piotrków).

Radomianie zdobyli także sześć brązowych krązków. W kategorii wagowej do 55 kilogramów Jakub Ściegliński pokonał w rywalizacji o trzecie miejsce swojego klubowego kolegę, Grzegorza Majkuta. W kategorii do 63 kilogramów brąz zdobył Patryk Kobiałka (pokonał Marcina Kuynsza z Cement Gryf Chełm). Na najniższym stopniu podium stanął też Mateusz Nowak, który w decydującej walce w kategorii do 72 kilogramów pokonał Wojciecha Lenczewskiego z UAKS Podlasie Białystok. Świetnie zaprezentował się także Piotr Przepiórka, który wrócił do zapasów po długiej przerwie. Zawodnik ten w kategorii do 77 kilogramów zdobył brąz (po wygranej walce z Michałem Tomaszewskim z AKS Piotrków Trybunalski), a wcześniej, w ćwierćfinale pokonał faworyzowanego Mateusza Wolnego, z którym w 2012 roku wygrał w finale mistrzostw Polski, zdobywając wtedy pierwszy złoty krążek dla Radomia wśród seniorów. Dorobek medalowy radomian uzupełnił Damian Zuba, który w kategorii do 82 kilogramów w walce o brąz pokonał Filipa Kazimierczaka z GKS Bełchatów.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Radom zdeklasował resztę stawki zdobywając 588 punktów. Drugi AKS Piotrków Trybunalski zdobył 325 "oczek", a trzeci KS Sobieski Poznań 205.