Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nocna decyzja spółdzielców: jest nowy prezes spółdzielni Ustronie

/jp/
Zbigniew Zieliński został pełniącym obowiązki prezesa spółdzielni Ustronie. Na małym zdjęciu odwołany prezes Jan Zelek.
Zbigniew Zieliński został pełniącym obowiązki prezesa spółdzielni Ustronie. Na małym zdjęciu odwołany prezes Jan Zelek.
Jan Zelek nie jest już prezesem zarządu największej radomskiej spółdzielni mieszkaniowej Ustronie. Kto go zastąpił?

Prezes Zelek został wczoraj odwołany przez Radę Nadzorczą. Pełniącym obowiązki prezesa został Zbigniew Zieliński, animator kultury, szef Centrum Kultury "Południe".

Odwołanie prezesa Zelka to dalsza konsekwencja zmian we władzach spółdzielni, jakie miały miejsce po wyborach najpierw członków Walnego Zgromadzenia Przedstawicieli, a potem członków Rady Nadzorczej spółdzielni.

Przed dwoma tygodniami przewodniczącym rady wybrano Andrzeja Łuczyckiego, byłego senatora, prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej.

Wczoraj stosunkiem głosów 15 za i dwa przeciw Rada Nadzorcza odwołała Jana Zelka. Oficjalnym powodem był "brak zaufania" do prezesa Ustronia.

- Podjęliśmy szereg rozmów z panem Zelkiem, ale stwierdziliśmy, że nie widzimy możliwości współpracy z nim. Poza tym naszym zdaniem w spółdzielni miały miejsca liczne nieprawidłowości, dotyczące na przykład rozliczeń za ciepło, ale też kolejności wpisywania budynków na listę obiektów przewidzianych do termomodernizacji - powiedział nam Andrzej Łuczycki.

Rada nadzorcza postanowiła rozpisać konkurs na stanowisko prezesa zarządu Ustronia. Do czasu jego rozstrzygnięcia funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółdzielni będzie sprawował Zbigniew Zieliński, animator kultury, szef Centrum Kultury "Południe".

Nie wiadomo, czy i jakie zmiany nastąpią jeszcze w spółdzielni. Zbigniew Zieliński powiedział w rozmowie z nami, że wiceprezes do spraw technicznych Ryszard Wiosna pozostaje na swoim stanowisku.
Tymczasem Andrzej Łuczycki poinformował nas, że Ryszard Wiosna złożył rezygnację.

Nad zmianami władzy w spółdzielni Ustronie od lat ciążył kontekst polityczny. Gdy przed czterema laty odwołano związaną z ugrupowaniem Radomianie Razem prezes spółdzielni Magdalenę Radomską w kampanię wyborczą w spółdzielni angażował się poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski, a także prominentni działacze tej partii - Marzena Wróbel i Karol Sońta. Mówiło się, że Jan Zelek ma też bardzo mocne poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

- Zdecydowanie protestuję przeciwko twierdzeniu, że zmiana w Ustroniu ma jakieś podłoże polityczne. Jednym z inicjatorów zmian był nieżyjący już Zbigniew Zatorski, człowiek związany z lewicą. Zbigniew Zieliński nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej i ma zupełnie inne sympatie polityczne - powiedział Andrzej Łuczycki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie