Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Lewica w Radomiu zaprezentowała swoich kandydatów do Rady Miasta. Kto znalazł się wśród nich?

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Od lewej: Edyta Malec-Ćwiek, Jan Pszczoła, Tytus Kacprzak, Patryk Fajdek, Jolanta Sokołowska, Waldemar Kaczmarski i Jolanta Luty.
Od lewej: Edyta Malec-Ćwiek, Jan Pszczoła, Tytus Kacprzak, Patryk Fajdek, Jolanta Sokołowska, Waldemar Kaczmarski i Jolanta Luty. Nowa Lewica Radom
W piątek, 9 lutego w siedzibie Nowej Lewicy w Radomiu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowani zostali kandydaci partii w zbliżających się wyborach samorządowych. O fotel w Radzie Miasta starać będzie się pięć osób. Kto znalazł się wśród kandydatów i kandydatek?

Nowa Lewica w Radomiu zaprezentowała swoich kandydatów do Rady Miasta

Jako pierwszy glos zabrał Waldemar Kaczmarski, przewodniczący Nowej Lewicy w Radomiu, który poinformował, że Nowa Lewica w Radomiu idzie do wyborów samorządowych w składzie Radomskiego Paktu Samorządowego Radosława Witkowskiego. - Pakt, który zawarliśmy wraz z pięcioma innymi ugrupowaniami politycznymi w Radomiu: Platformą Obywatelską, Nowoczesną, Polską 2050 Szymona Hołowni, Polskim Stronnictwem Ludowym oraz Bezpartyjnymi Radomianami napawa nas optymizmem przed wyborami - podkreślał Waldemar Kaczmarski.

Następnie przewodniczący Nowej Lewicy przedstawił całą piątkę kandydatek i kandydatów Nowej Lewicy na radnych Rady Miejskiej w Radomiu, zgodnie z kolejnością okręgów wyborczych. Wszyscy z nich wystąpili z krótkimi wystąpieniami.

Kandydaci Nowej Lewicy do Rady Miasta w Radomiu:

  • Okręg 1 - Edyta Malec-Ćwiek, pozycja numer 4,
  • Okręg 2 - Jan Pszczoła, pozycja numer 3,
  • Okręg 3 - Tytus Kacprzak, pozycja ostatnia,
  • Okręg 4 - Jolanta Sokołowska, pozycja numer 4,
  • Okręg 5 - Jolanta Luty, pozycja numer 2.

Połączyliśmy siły dla umożliwienia lepszego i zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Jest to historyczna chwila, taka koalicja powstała w Radomiu po raz pierwszy i z pewnością po zwycięstwie, pozytywnie wpłynie na merytoryczne obrady w Radzie Miejskiej i ich poziom oraz realizację kluczowych celów, bez kłótni i przepychanek

- zgodnie twierdzili działacze Nowej Lewicy.

Jak podkreślali, wygrana paktu w wyborach samorządowych ma pozwolić też na lepsze wykorzystanie dobrych relacji z rządem do pozyskania większych środków na inwestycje miejskie. Mowa tu między innymi o pieniądzach na usługi publiczne w Krajowym Planie Odbudowy, ochronie zdrowia, edukacji, transporcie publicznym czy mieszkaniach na tani wynajem, zgodnie z hasłem Nowej Lewicy "Mieszkanie prawem, nie towarem".

Przypomnijmy, że Pakt Samorządowy w Radomiu to najszersza tego typu inicjatywa w całej Polsce. To efekt porozumienia aż pięciu ugrupowań, które w Radomiu razem wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego podpisali przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie. Ogłoszone w środę, 31 stycznia decyzje oznaczają, że wyścigu o fotel prezydenta Radomia zrezygnowali wcześniej wymieniani wśród potencjalnych kandydatów: Cezary Brymora - szef radomskich struktur Polski 2025 Szymona Hołowni, Patryk Fajdek z Nowej Lewicy czy Adam Duszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Więcej w artykule poniżej:

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto