Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa strażnica w Suchej w gminie Białobrzegi ma już strop. W tym roku ma być dach

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Budynek w Suchej ma już wylane stropy. Strażnica i świetlica wiejska mają być gotowe wiosną 2023 roku.
Budynek w Suchej ma już wylane stropy. Strażnica i świetlica wiejska mają być gotowe wiosną 2023 roku. UMiG Białobrzegi
Budowa w Suchej wkroczyła w kolejną fazę. Budynek strażnicy i świetlicy wiejskiej ma już strop. Niedługo powinna się zacząć budowa więźby dachowej. Wykonawca chciałby do końca roku przykryć budynek. Mieszkańcy i strażacy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, zakończenie budowy jest zgodnie z umową zaplanowane na wiosnę 2023 roku.

W Suchej budowany jest jednokondygnacyjny budynek, który ma służyć miejscowym druhom, ale też mieszkańcom miejscowości. Oni będą mieli nową świetlice wiejską.

Nowy budynek jest stawiany na gminnej działce przy ulicy Szlacheckiej, to parcela po dawnej szkole. Nowa strażnica i świetlica zajmą obiekt o łącznej powierzchni użytkowej około 460 metrów kwadratowych. Wykonawcę prace, którym jest firma Archibud z Radomia Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi wybrał w ubiegłym roku. W październiku ubiegłego roku została podpisana umowa, niedługo po tym ruszyły prace.

Druhowie z Suchej będą mieli do dyspozycji garaż dla trzech samochodów. Wjazd i wyjazd ze strażnicy będzie do ulicy Szlacheckiej, ale też do ulicy Piaskowej. W części przeznaczonej dla strażaków ochotników będzie też pomieszczenie magazynowe i socjalne z miejscem dla druhów oraz biuro.

Druga część budynku będzie dla świetlicy wiejskiej Będzie tam sala konferencyjna z miejscem na spotkania i możliwością przygotowania sceny. Będzie szatnia, toalety, kuchnia i magazyn.

Zadaniem wykonawcy będzie wybudowanie nowego obiektu oraz jego wyposażenie oraz zagospodarowanie trenu wokół. Mają być przygotowane miejsca postojowe, ułożone chodniki, będzie droga dojazdowa oraz wjazdy i zjazdy dla wozów strażackich.

Budowa w Suchej jest potrzebna, bo budynek, który teraz służy strażakom jest zbyt ciasny. Jednostka działa w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym, co pociąga za sobą konieczność posiadania specjalistycznego wyposażenia.

Inwestycja to koszt około 1,6 miliona złotych. Pieniądze mają pochodzić z budżetu gminy, choć samorząd szuka też możliwości pozyskania dotacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie