Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Lubelskiej w Radomiu już zirytowała kierowców

Janusz Petz
Janusz Petz
Skrzyżowanie dróg prowadzących do wojskowej i cywilnej części lotniska irytuje wielu kierowców.
Skrzyżowanie dróg prowadzących do wojskowej i cywilnej części lotniska irytuje wielu kierowców. Tadeusz Klocek
Od niedawna działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z drogą dojazdową na parking i terminal cywilnego lotniska w Radomiu. Kierowcy skarżą się, że zielone światło zbyt długo świeci się dla ruchu prowadzącego z i do terminala.

Nowe światła sygnalizacyjne na ulicy Lubelskiej budzą duże emocje kierowców

Przypomnijmy, niedawno zakończono praktycznie wszystkie prace związane z budową terminala, ale też parkingów dróg dojazdowych, przystanków autobusowych pomiędzy terminalem i ulicą Lubelską.

Droga wpadająca z parkingów lotniskowych do ulicy Lubelskiej jest obecnie drogą z pierwszeństwem przejazdu, ale ruch odbywa się według cyklu wyznaczanego przez światła sygnalizacyjne. I to nie podoba się kierowcom, zwłaszcza tym, którzy od zawsze jeździli z pierwszeństwem przejazdu ulicą Lubelską do bramy jednostki wojskowej.

Twierdzą oni, że zielone światło dla ruchu z cywilnego lotniska pali się zbyt długo, zwłaszcza teraz, gdy samoloty jeszcze nie latają. Korki na ulicy Lubelskiej tworzą się zwłaszcza w takich porach dnia, gdy wojskowi, ale też pracownicy cywilni 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz terytorialsów jadą lub wracają z pracy. Do tej pory ci, którzy wyjeżdżali z bramy jednostki wojskowej jechali drogą z pierwszeństwem przejazdu do centrum miasta, aż do świateł na skrzyżowaniu ulic Zborowskiego i Żeromskiego. Narzekają też mieszkańcy miejscowości od wschodniej strony lotniska, którzy dojeżdżają ulicą Poranną do centrum miasta objeżdżając lotnisko.

- Organizatorem ruchu na tym skrzyżowaniu jest zarządzający cywilnym portem lotniczym. Tam należy więc kierować ewentualne reklamacje – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Nie udało nam się uzyskać komentarza Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Teoretycznie można oszacować ruch na drodze „cywilnej” prowadzącej do terminala portu lotniczego, oraz „wojskowej” prowadzącej do bramy jednostki. Pracownicy wojska oraz mieszkańcy takich miejscowości jak Natolin, Małęczyn to w sumie kilka tysięcy osób.

Natężenie ruchu na początku funkcjonowania Portu Lotniczego Warszawa Radom nie będzie większe niż 1000 pasażerów dziennie, na lotnisku będzie pracowało około 400 osób. Zarówno jednak pasażerowie jak i pracownicy mogą dostać się na cywilne lotnisko nie tylko ulicą Lubelską, ale również od strony Alei Wojska Polskiego – jest tam rondo i nowa brama prowadząca na lotnisko.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto