Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Zobacz, jakie będą zmiany po 14 lutego

OPRAC.:
Mateusz Mazur
Mateusz Mazur
Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Rząd pracuje nad poluzowaniem kolejnych obostrzeń, które zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa. W mediach pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje. W środę, 3 lutego o kolejnym luzowaniu obostrzeń rozmawiali m.in. wicepremier Jarosław Gowin i prezydent, Andrzej Duda. Różne scenariusze są także rozważane w czasie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzje mamy poznać pod koniec tego tygodnia, ale znamy już niektóre nieoficjalne decyzje ws. luzowania obostrzeń. Zobacz, co nam będzie wolno po 14 lutego na kolejnych stronach ---->
Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Rząd pracuje nad poluzowaniem kolejnych obostrzeń, które zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa. W mediach pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje. W środę, 3 lutego o kolejnym luzowaniu obostrzeń rozmawiali m.in. wicepremier Jarosław Gowin i prezydent, Andrzej Duda. Różne scenariusze są także rozważane w czasie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzje mamy poznać pod koniec tego tygodnia, ale znamy już niektóre nieoficjalne decyzje ws. luzowania obostrzeń. Zobacz, co nam będzie wolno po 14 lutego na kolejnych stronach ---->Przemyslaw Swiderski
Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Rząd pracuje nad poluzowaniem kolejnych obostrzeń, które zostały wprowadzone przez pandemię koronawirusa. W mediach pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje. W środę, 3. lutego o kolejnym luzowaniu obostrzeń rozmawiali m.in. wicepremier Jarosław Gowin i prezydent, Andrzej Duda. Różne scenariusze są także rozważane w czasie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzje mamy poznać pod koniec tego tygodnia, ale znamy już niektóre nieoficjalne decyzje ws. luzowania obostrzeń. Zobacz, co nam będzie wolno po 14 lutego.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Obostrzenia w Polsce. Te restrykcje mają zostać poluzowane. Zobacz, jakie będą zmiany po 14 lutego - Gazeta Pomorska

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
4 lutego, 22:26, Gość:

Niemcy: nowe obostrzenia. Lockdown aż do kwietnia?

Więc i w Oppeln .

https://www.politykazdrowotna.com/69072,niemcy-nowe-obostrzenia-lockdown-az-do-kwietnia"Bez prywatności, bez własności: świat w 2030 r. Według WEF

Dr Antony P. Mueller, niemiecki profesor ekonomii, obecnie na uchodźctwie w Brazylii, pisze o tym, jak ma wyglądać świat w roku 2030 według zamierzeń globalistów ze Światowego Forum Ekonomicznego:

„Światowe Forum Ekonomiczne wraz z powiązanymi instytucjami, z garstką rządów paru państw i kilkoma korporacjami technologicznymi, chce poprowadzić świat w kierunku nowej ery pozbawionej prywatnej własności i prywatności. Stawką są takie wartości jak indywidualizm, wolność i prawo do dążenia do szczęścia, które mogą być odrzucone na rzecz kolektywizmu i “wspólnego dobra” definiowanego przez samozwańczą elitę technokratów.

To co jest sprzedawane społeczeństwu jako obietnica równości i ekologicznego zrównoważenia jest w istocie brutalnym atakiem na godność i wolność człowieka. Zamiast wykorzystywania nowych technologii jako narzędzia do ulepszania (świata), Wielki Reset stara się wykorzystywać możliwości technologiczne jako narzędzia do zniewolenia. W tym nowym porządku świata, państwo jest jedynym właścicielem wszystkiego. Niech nasza wyobraźnia odkryje, kto będzie programował algorytmy do zarządzania dystrybucją dóbr i usług.”"

https://stowarzyszenierkw.org/spoleczenstwo/bez-prywatnosci-bez-wlasnosci-swiat-w-2030-r-wedlug-wef/

G
Gość
4 lutego, 13:05, Prawnik:

Wszystkie te "obostrzenia" i tak są NIELEGALNE, jako nie mające żadnego umocowania w obowiązującym prawie -- a narzucane i wymuszane po prostu siłą!

4 lutego, 22:28, Gość:

Inaczej zaśpiewasz pod respiratorem

Poszukaj wypowiedzi epidemiologa dr Zbigniewa Hałata (były Główny Inspektor Sanitarny) na temat respiratorów użytych w tym przypadku...

G
Gość

"„Warunkowe otwieranie kin to absurdalna propozycja”. Branża kinowa krytykuje decyzję rządu o dwutygodniowym luzowaniu obostrzeń

W piątek (5.02.2021) premier Morawiecki ogłosił, że w ramach luzowania obostrzeń epidemicznych rząd podjął decyzję m.in. o otwarciu kin. Jednocześnie zaznaczył, że nowe zasady mają obowiązywać przez dwa tygodnie od 12 lutego, a ponieważ koronawirus jest nieprzewidywalny „musimy być gotowi na różne warianty”. Reasumując: nie wiadomo, co rząd zrobi pod koniec lutego, a obecne luzowanie jest warunkowe.

– Sieć kin Helios nie otworzy swoich obiektów w połowie lutego 2021 r. pomimo rządowej decyzji o takiej możliwości. Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją – nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie – napisał prezes Heliosa, Tomasz Jagiełło, w komentarzu przesłanym PAP Biznes.

– To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin – podkreślił Jagiełło. – Bardzo chcemy powrócić do działalności po kolejnej długiej przerwie, ale musimy być przygotowani pod każdym względem i mieć pewność, że nasze wysiłki i poniesione koszty nie pójdą po raz kolejny na marne – czytamy w oświadczeniu.

Prezes Heliosa wyjaśnił, że przygotowanie repertuaru, rozmowy z dystrybutorami filmowymi i promocja filmów wprowadzanych na ekrany wymaga min. 4 tygodni. Podkreślił, że rząd w ogóle nie konsultował swojej decyzji z przedstawicielami branży. – Nasze sugestie dotyczące procesu przywracania działalności zostały zignorowane – napisał Jagiełło.

Do decyzji rządu o warunkowym otwarciu kin krytycznie odnosi się też spółka Multikino. – Kino w przeciwieństwie do innych branż nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji – czytamy w oświadczeniu spółki.

Cinema City wskazuje, że otwarcie kin na dwa tygodnie, a potem ponowne ich zamknięcie, mogłoby spowodować ogromne szkody dla branży. – Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych, tak aby powitać swoich widzów w bezpiecznych warunkach. Dla biznesu kinowego bardzo istotna jest również możliwość konsumpcji na salach kinowych – napisano w oświadczeniu.

W podobnym tonie wypowiada się Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina. – Propozycja otwarcia kin w formule tymczasowej, bez gwarancji kontynuowania działalności po dwóch tygodniach, jest zupełnie nowa i nie była konsultowana ze stowarzyszeniami kin. To jest duże wyzwanie dla właścicieli kin. Branża działa w specyficzny sposób. Dystrybutorzy, producenci filmów potrzebują minimum czterech tygodni na promocję tytułów w mediach, o czym wielokrotnie mówiliśmy – wskazuje w rozmowie z Interią.

Decyzja rządu o warunkowym otwarciu kin pokazuje jak na dłoni, że rządzący nie tylko nie mają pojęcia o tym, w jaki sposób funkcjonują poszczególne branże, ale też nie słuchają wyjaśnień przedsiębiorców. I tacy zadufani w sobie ignoranci decydują o naszym losie. Zgroza!"

https://wprawo.pl/warunkowe-otwieranie-kin-to-absurdalna-propozycja-branza-kinowa-krytykuje-decyzje-rzadu-o-dwutygodniowym-luzowaniu-obostrzen/

G
Gość
4 lutego, 13:05, Prawnik:

Wszystkie te "obostrzenia" i tak są NIELEGALNE, jako nie mające żadnego umocowania w obowiązującym prawie -- a narzucane i wymuszane po prostu siłą!

Niemcy: nowe obostrzenia. Lockdown aż do kwietnia?

Więc i w Oppeln .

https://www.politykazdrowotna.com/69072,niemcy-nowe-obostrzenia-lockdown-az-do-kwietnia

G
Gość

Niemcy: nowe obostrzenia. Lockdown aż do kwietnia?

Więc i w Oppeln .

https://www.politykazdrowotna.com/69072,niemcy-nowe-obostrzenia-lockdown-az-do-kwietnia

G
Gość

Kwarantanna w Niemczech

https://www.dw.com/pl/kwarantanna-w-niemczech/t-55902947

U
Un

Jeszcze rząd musi wcześniej informować ludzi co zamierza, nie było by tak jak ze stokami, że ktoś wydaje dziesiątki tys zł na naśnieżanie a z dnia na dzień dowaduje się że stoki są zamykane. A jeśli coś może się wydawać niezrozumiałe dlaczego to zamykają a to nie, to jak eksperci o tym decydowali to trzeba poinformować ludzi dlaczego.

T
Tfu

Podobno tyz będzie można gwałcić bezkarnie jak się ma legitymację chłopskiej partii. Morlane obostrzenia tyz luzują, bo kto nie ma pokus, tak mówią.

G
Gość
4 lutego, 13:05, Prawnik:

Wszystkie te "obostrzenia" i tak są NIELEGALNE, jako nie mające żadnego umocowania w obowiązującym prawie -- a narzucane i wymuszane po prostu siłą!

"Bez prywatności, bez własności: świat w 2030 r. Według WEF

Dr Antony P. Mueller, niemiecki profesor ekonomii, obecnie na uchodźctwie w Brazylii, pisze o tym, jak ma wyglądać świat w roku 2030 według zamierzeń globalistów ze Światowego Forum Ekonomicznego:

„Światowe Forum Ekonomiczne wraz z powiązanymi instytucjami, z garstką rządów paru państw i kilkoma korporacjami technologicznymi, chce poprowadzić świat w kierunku nowej ery pozbawionej prywatnej własności i prywatności. Stawką są takie wartości jak indywidualizm, wolność i prawo do dążenia do szczęścia, które mogą być odrzucone na rzecz kolektywizmu i “wspólnego dobra” definiowanego przez samozwańczą elitę technokratów.

To co jest sprzedawane społeczeństwu jako obietnica równości i ekologicznego zrównoważenia jest w istocie brutalnym atakiem na godność i wolność człowieka. Zamiast wykorzystywania nowych technologii jako narzędzia do ulepszania (świata), Wielki Reset stara się wykorzystywać możliwości technologiczne jako narzędzia do zniewolenia. W tym nowym porządku świata, państwo jest jedynym właścicielem wszystkiego. Niech nasza wyobraźnia odkryje, kto będzie programował algorytmy do zarządzania dystrybucją dóbr i usług.”"

https://stowarzyszenierkw.org/spoleczenstwo/bez-prywatnosci-bez-wlasnosci-swiat-w-2030-r-wedlug-wef/

J
Jarosław Kaczyński

To nasza ostatnia kadencja, więc wykończymy was he he he

g
gość

Znowu podetrzeć sobie tyłek Polakami

P
Prawnik

Wszystkie te "obostrzenia" i tak są NIELEGALNE, jako nie mające żadnego umocowania w obowiązującym prawie -- a narzucane i wymuszane po prostu siłą!

G
Gość
3 lutego, 22:05, Złodziej Podolski:

Gumę w majtach niech sobie barany poluzują!

Przedsiębiorcy zaczęli "strajkować" i się buntować to kupa pojawiła się rządzącym w majtach i teraz nagle udaje się "luzować obostrzenia"..

żenujące.

Nic dodać, nic ująć.

Dodaj ogłoszenie