Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od poniedziałku ruszyło Kameralne Lato w Radomiu. Co w programie zajęć?

Barbara Koś
O Kameralnym Lecie mówili jego organizatorzy podczas konferencji prasowej.
O Kameralnym Lecie mówili jego organizatorzy podczas konferencji prasowej. Joanna Gołąbek
11. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato już trwają. Oficjalna inauguracja festiwalu odbyła się w niedzielę. Od poniedziałku trwają warsztaty z udziałem 60 osób i konkursy filmowe. Finał w sobotę, 7 lipca w kinie Helios.

Poniedziałek miał już charakter merytoryczny. Rano podczas konferencji prasowej w restauracji Nihil Novi mediom podano program wydarzeń, na które oprócz uczestników warsztatów Kameralne Lato zaprasza także wszystkich radomian zainteresowanych filmem.

Jak powiedział Maciej Dominiak, producent Kameralnego Lata, w tym roku warsztaty są międzynarodowe i wśród 60 zgłoszonych osób gościmy przedstawicieli Francji, Włoch i Węgier. Są też radomianie i przedstawiciele naszego regionu. Ta intensywna nauka filmu ma za zadanie uświadomić młodym ludziom, że film to nie tylko rozrywka. Film - co podkreślił Bartosz Kowalski, opiekun warsztatów, ma przekonać, że każdy obraz musi nieść ze sobą jakiś przekaz. Ma zawierać w sobie coś ważnego. - I my razem z Arkiem Tomiakiem właśnie nad tym będziemy pracowali- mówił Bartosz Kowalski, reżyser, którego debiutancki film fabularny „Plac zabaw” został wyróżniony na wielu festiwalach.

Alkohol wspólny wróg

O tym, że Kameralne Lato ma charakter nie tylko artystyczny, ale także edukacyjny, przypomniał inspektor Marek Świszcz, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.

-W tym roku głównym problemem jest uzależnienie od alkoholu i skutki tego przede wszystkim w rodzinie. Alkoholizm rodzi przemoc domową - mówił inspektor Marek Świszcz. - O tym jak nie dopuścić do choroby alkoholowej u młodych ludzi będzie mowa na spotkaniach profilaktycznych i w obrazach filmowych.

ZOBACZ TAKŻE: Kameralne Lato 2018 w Radomiu. Tak pracowali młodzi aktorzy (ZDJĘCIA)

- Jeden z panelów dyskusyjnych nosi tytuł: "Film jako nowoczesne narzędzie profilaktyki społecznej i edukacji” - podkreślił Artur Pozorek, po. dyrektora Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Społecznej.

W środę scena specjalna

Karolina Adamczyk - dyrektor festiwalu i Maciej Dominiak zaprosili wszystkich do oglądania sceny specjalnej, kręconej w centrum deptaka. Scena pełna napięcia rozegra się przy ulicy Żeromskiego 43/45 w środę (4 lipca), między godzinami 17 a 21.30.

Za sprawą rekonstruktorów cofniemy się do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielą się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. W widowisku wykorzystana zostanie oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy. Zobaczymy w rzeczywistości powstają efektowne filmy historyczne. Autorem scenariusza jest Przemysław Bednarczyk. W czwartek i piątek trwa konkurs główny. Finał w sobotę w kinie Helios od 20.30.

Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [zdjęcia]

Wiemy jakim jesteś typem gościa weselnego! QUIZ

Zakazane pamiątki z wakacji - tego nie przywieziecie do domu!

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy

To jedne z najdłuższych wakacji! Zobacz wakacyjne memy!

Jesteś świeżo upieczonym kierowcą? Tych błędów się wystrzegaj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie