Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Kozienicach jest nieczynny do końca sierpnia. Prowadzona jest dezynfekcja

Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Archiwum "Echa Dnia"
W kozienickim szpitalu powiatowym zawieszono działalność Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z powodu prowadzonej tam planowej dezynfekcji. Będzie on nieczynny do końca sierpnia.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Jak informuje dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, pacjentów wymagających pobytu w szpitalu na oddziałach ginekologii i położnictwa kieruje się do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz do Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu.

- To zaplanowana dezynfekcja uzgodniona wcześniej z sanepidem, a nie doraźna akcja wynikła z jakichś przypadków zakażeń na tym oddziale - uspokaja Roman Wysocki, dyrektor kozienickiej lecznicy. - Musimy prowadzić takie dezynfekcje, zwłaszcza, że jest to oddział, na którym musimy zapewnić wysokie standardy opieki nad małymi pacjentami.

Dwa oddziały wznowiły działalność

W ostatnich dniach, dzięki usilnym staraniom dyrekcji szpitala, udało się także wznowić działalność Oddziału Urologii w nowym lepszym standardzie. Z dniem 16 sierpnia przejmowani są pacjenci do tego oddziału.

Natomiast Oddział Neurologii od początku sierpnia nie przyjmował pacjentów z powodu poważnych braków kadrowych. Lekarze przebywali na zaległych urlopach, część z nich złożyło wypowiedzenia z pracy. Mimo szeregu trudności od 12 sierpnia Oddział Neurologii także wznowił przyjęcia.

- Podjęliśmy szereg działań zmierzających do pozyskania nowych pracowników, ale jeśli nie uda się pozyskać lekarzy specjalistów z zakresu neurologii, będziemy zmuszeni wstrzymać działalność Oddziału Neurologii - mówi Roman Wysocki.

Inne oddziały i poradnie pracują normalnie

Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna, czyli poradnie, pracownie specjalistyczne oraz podstawowa opieka zdrowotna udzielają świadczeń zdrowotnych wszystkim zgłaszającym się pacjentom.

Przypomnijmy, że w szpitalu rozpoczęła działalność poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Jak zapewnia dyrekcja placówki, w poradni jest doskonała kadra psychologów i psychoterapeutów z doświadczeniem w leczeniu zaburzeń psychologicznych u dzieci i młodzieży. Do poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży można zarejestrować się osobiście w rejestracji ogólnej lub pod numerami telefonów: 48 67 97 242 lub 48 67 97 150.

W Laboratorium Analitycznym Centralnym oraz Pracowni Radiologii i USG wykonywane są badania diagnostyczne w pełnym zakresie.

Dostali certyfikat

Dyrekcja szpitala informuje także: "W dniach 28, 29 lipca 2021 roku przystąpiliśmy do kolejnego Audytu Recertyfikacyjnego Systemu Zarzadzania Jakością w zakresie normy ISO PN-EN 9001:2015. Zostaliśmy poinformowani przez jednostkę certyfikującą, że pozytywnie przeszliśmy przez recertyfikację. Możemy poszczycić się Certyfikatem w zakresie: leczenie szpitalne, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, nocna i świąteczna opieka zdrowotna, transport sanitarny, ratownictwo medyczne, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa, podstawowa opieka zdrowotna, profilaktyka i promocja zdrowia, opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień. W trakcie audytu udało nam się rozszerzyć dotychczasowy zakres Certyfikatu o podstawową opiekę zdrowotną oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.

Szczepienia w Kozienicach i na dożynkach

Ponadto dyrekcja szpitala przypomina, że Punkt Szczepień Powszechnych w Kozienicach pracuje: od poniedziałku do piątku w godzinach – 7.30 – 15.00; a dodatkowo w każdą środę do godziny – 18.00 oraz w soboty w godzinach – 12.00 – 16.00.

Na szczepienie do Punktu Szczepień Powszechnych można zapisać się osobiście oraz pod numerami telefonów: 48 67 97 231 i 48 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych. Istnieje możliwość wyboru rodzaju szczepionki. Punkt szczepień dysponuje także zespołem wyjazdowym, który wykonuje procedurę szczepienia w miejscu zamieszkania pacjenta (dotyczy obłożnie chorych, nieopuszczających miejsca zamieszkania).

Przypominamy, że Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 usytuowany jest w Pawilonie Zakaźnym – Zc (dawna Administracja) szpitala, budynek parterowy.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom powiatu i wszystkim przyjezdnym, dyrekcja szpitala podjęła decyzję o przeprowadzeniu akcji szczepień przeciwko COVID-19 podczas Dożynek Gminy Kozienice, które odbędą się w Świerżach Górnych w dniu 22 sierpnia oraz Dożynek Powiatu Kozienickiego, które odbędą się w Gniewoszowie 29 sierpnia. Będzie możliwość zaszczepienia się szczepionką jednodawkową JOHNSON&JOHNSON, albo szczepionką dwudawkową PFIZER.

Trwają prace remontowe

W kozienickim szpitalu obecnie trwają prace remontowo – modernizacyjne. W połowie września Zakład Pielegnacyjno – Opiekuńczy ma zostać przeniesiony z budynku głównego szpitala do budynku Z na II i III piętro. Po przeniesieniu Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego poddany zostanie remontowi Oddział Urazowo – Ortopedyczny.

Pracownia Radiologii i USG pozyskała nowy aparat do mammografii, trwają prace modernizacyjno - dostosowawcze pomieszczeń do zainstalowania urządzenia.

Ponadto szpital przygotowuje się do IV fali koronawirusa, doposażane są oddziały szpitalne w niezbędny sprzęt, aby przede wszystkim zapewnić jak najwięcej stanowisk z dostępem do tlenu dla pacjentów z COVID-19. Gromadzone są również środki ochrony indywidualnej.

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie