Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oddział ginekologiczno-położniczy szpitala w Lipsku został odnowiony. Jest też nowy ordynator i dodatkowa kadra

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Od lewej: Zbigniew Terek, dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ; Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki; Anna Kwiecień, posłanka i Sławomir Śmieciuch, starosta powiatu lipskiego.
Od lewej: Zbigniew Terek, dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ; Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki; Anna Kwiecień, posłanka i Sławomir Śmieciuch, starosta powiatu lipskiego. Facebook/Artur Standowicz
Szpital Powiatowy w Lipsku może się cieszyć z odnowionego oddziału ginekologiczno-położniczego. W poniedziałek, 27 września, odbyło się jego oficjalne otwarcie. Za kilkaset tysięcy złotych udało się zmodernizować sale, korytarze, a także doposażyć oddział w dodatkowy sprzęt medyczny. Inwestycja w całości sfinansowana została z budżetu szpitala.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Artur Standowicz – wicewojewoda województwa mazowieckiego, Anna Kwiecień – posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Terek - dyrektor mazowieckiego oddziału NFZ, Sławomir Śmieciuch – starosta powiatu lipskiego, a także dyrekcja oraz pracownicy szpitala. Choć oficjalna uroczystość odbyła się w ostatni wtorek, oddział funkcjonuje już od początku września w pełnym zakresie. Już wtedy był on gotowy do przyjmowania pacjentek.

Jest ładniej i nowocześniej

- Na terenie oddziału poprawiona została infrastruktura. Wyremontowane zostały zarówno sale, jak i korytarze. Wyraźnie poprawił się dzięki temu ogólny wygląd oddziału. Polepszyła się też jakość świadczonych usług. W każdej sali pojawiła się łazienka, a gabinety zostały wzbogacone w nowy sprzęt medyczny – mówi Maria Chmielnicka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lipsku.

Jak podkreśla dyrektor, oddział jest teraz nowocześniejszy. Wymienione zostały łóżka porodowe, a sala porodów rodzinnych została zagospodarowana po nowemu w taki sposób, aby kobieta mogła ze swoim partnerem być przez cały przebieg porodu, o ile oczywiście nie pojawią się medyczne przeciwwskazania.

- Obecnie aż chce się wchodzić na oddział. Jestem bardzo zadowolona z wykonanych prac, zwłaszcza że wykonane zostały one wyłącznie ze środków własnych. Oczywiście chciałoby się zrobić więcej, ale na pewno jest to krok w bardzo dobrym kierunku. – dodaje Maria Chmielnicka.

Nowy ordynator i dodatkowa kadra

Nie jest to jedyne, co zmieniło się w przypadku oddziału ginekologiczno-położniczego. Pojawił się nowy ordynator, doktor Piotr Jóźwiak, a także zatrudniona została dodatkowa kadra. Decyzję o zatrudnieniu nowego ordynatora zachwala starosta Sławomir Śmieciuch.

- Cały czas poprawiamy jakość opieki w naszym szpitalu. W przypadku oddziału ginekologiczno-położniczego, oprócz remontu, było również zatrudnienie nowego ordynatora. Doktor Jóźwiak ma bardzo sprecyzowaną wizję i kierunek działań, tak aby w niedługim czasie zaspokajał on najbardziej rygorystyczne standardy wyposażenia i obsługi pacjentek – mówi Sławomir Śmieciuch. - Myślę, że tak, jak bardzo dobrą decyzją było zatrudnienie pani dyrektor, tak również zatrudnienie nowego ordynatora jest bardzo trafna – dodaje starosta.

Wnioski o wielkie pieniądze

To nie koniec planów na zmiany w szpitalu w Lipsku. Samorząd powiatowy złożył dwa wnioski o wsparcie finansowe kolejnych inwestycji. Starostwo stara się o pół miliona złotych z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia na zakup dodatkowego sprzętu. Ponadto wnioskuje o aż 10 milionów złotych do rządowego programu Nowy Ład. Pieniądze te miałyby być przeznaczone na unowocześnienie placówki.

- Pewne jest już, że z Urzędu Marszałkowskiego udało nam się pozyskać nowy ambulans. Karetka z pełnym wyposażeniem o wartości około 600 tysięcy złotych trafić ma do naszego szpitala już wkrótce - dodaje Sławomir Śmieciuch.

Inwestują w szpital

Samorząd powiatu lipskiego od początku obecnej kadencji bardzo duży nacisk kładzie na poprawę jakości służby zdrowia. W ciągu ostatnich dwóch i pół roku przeznaczono na ten cel kilka milionów złotych.

Wśród najważniejszych inwestycji można wymienić otwarcie nowej pracowni tomograficznej z czerwca poprzedniego roku. To sprzęt najwyższej jakości, której producentem jest firma Hitachi Supria specjalizująca się w produkcji nowoczesnych urządzeń diagnostycznych. Tomograf cechuje się dużym udźwigiem stołu i szerokim polem badania. Stół posiada pełny zakres ruchu, co ułatwia precyzyjną pracę z pacjentem.

Od końca 2019 roku placówka może pochwalić się nową pracownią rentgenowską. Sprzęt cechuje się cyfrową diagnostyką obrazową o najwyższej jakości. Urządzenia są w pełni zautomatyzowane i mają możliwość wyciągania detektora dynamicznego, co w krajach unii Europejskiej jest standardem. Ponadto detektor cyfrowy w lipskiej pracowni RTG jest najlepszym, dostępnym na rynku tego typu sprzętem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie