Odmieniony Mihailo Uvalin przygotowuje Hydrotruck Radom do meczu z mistrzem Polski! (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Trener Uvalin zaczął pracę w Hydrotrucku
Trener Uvalin zaczął pracę w Hydrotrucku Sylwester Szymczak
Udostępnij:
Mihailo Uvalin, nowy trener koszykarzy Hydrotrucku Radom, przygotowuje zespół do niedzielnego meczu z mistrzem Polski, Stalą Ostrów Wielkopolski. W Radomiu znany trener pojawił się zupełnie odmieniony jakiego środowisko nie znało. Nowy image szkoleniowca to dłuższe włosy i broda.

Nowy szkoleniowiec zaczyna nowy rozdział w swojej karierze. Będzie to też nowy rozdział w historii klubu, bo Hydrotruck (wcześniej Rosa), zatrudnił pierwszego zagranicznego trenera. Przypomnijmy, że serbski szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpił Marka Popiołka. Drużyna ma bilans 3 zwycięstw i 8 porażek. Co najbardziej bolesne, to brak choćby jednej wygranej we własnej hali.

W niedzielę o godz. 18 Mihailo Uvalin zadebiutuje w roli trenera. Hydrotruck zagra z liderem tabeli i jednocześnie mistrzem Polski, Arged Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. O sprawienie niespodzianki będzie bardzo ciężko. tym bardziej, że prawdopodobnie zagramy osłabieniu. Nadal urlopowany jest AJ English, natomiast Filip Zegzuła skręcił nogę w kostce w ostatnim meczu z Pszczółką Lublin. Już trenuje, ale czy do niedzieli będzie w pełni zdrów, tego nikt nie może zagwarantować.

- Trener Uvalin przyszedł w trudnym momencie i przed bardzo ciężkim rywalem w debiucie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w niedzielę o sukces będzie bardzo ciężko. Wierzymy, że zespół powalczy. Dla nas potem rozpocznie się dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna, która będzie ważna zarówno dla trenera jak i całej drużyny. Będzie to czas na przygotowania zespołu do kolejnych meczów, poukładanie kadry. Nie wykluczamy, że pojawi się ktoś nowy, bo wiemy, że wzmocnienia są potrzebne. Badamy rynek, prowadzimy rozmowy, ale na podawanie nazwisk jest jeszcze za szybko - mówi Piotr Kardaś, prezes Hydrotrucku.

Na niedzielny mecz ze Stalą ruszyła już internetowa sprzedaż biletów przez sklep MOSiR.

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Dodaj ogłoszenie