Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu....

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Prezentowały się uczelnie z całej Polski

  Antoni Sokołowski

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Małgorzata Czajkowska (z lewej) i Agnieszka Podgórska - Zdyb z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych
  1/23
  przejdź do galerii

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Małgorzata Czajkowska (z lewej) i Agnieszka Podgórska - Zdyb z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych Policealnych z nagrodą za ich stoisko.
  ©Szymon Wykrota

  Uczniowie szkół średnich z całego regionu, którzy odwiedzali targi we wtorek, mogli na miejscu dowiedzieć się, co można studiować na konkretnych uczelniach, czy można liczyć na stypendia lub zakwaterowanie w akademikach.


  Przedstawiciele uczelni z całej Polski zaprezentowali się w klubie G2 na targach szkół wyższych w Radomiu. Nie tylko tegoroczni maturzyści przyszli na targi. Byli też uczniowie z młodszych roczników.


  - Maturę mam jeszcze za rok. Jeszcze nie wiem, co będę studiować, może ekonomię, ale już dziś chciałem zobaczyć, co oferują szkoły – mówił Leszek Zierzchowski z Radomia, który na miejscu oglądał oferty.

  Na XIII Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych przyjechali przedstawiciele renomowanych uczelni z kraju.

  - Od wielu lat Łódź przyciąga maturzystów z regionu radomskiego. Do nieodległej od Radomia Łodzi jest dobry dojazd, a na pewno koszty utrzymania w Łodzi są niższe, niż w Warszawie. Do tego nasza uczelnia ma naprawdę wiele ciekawych kierunków kształcenia – powiedział przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego.

  Pawła Zawadę, tegorocznego maturzysty z Radomia, zastaliśmy przy stanowisku radomskiej Wojskowej Akademii Technicznej.

  - Dzisiaj trzeba zwracać uwagę na to, co po skończeniu studiów można robić w życiu. Mnie interesuje informatyka i będę szukał kierunków informatycznych - powiedział.

  Wysokie koszty wynajęcia mieszkania, a potem utrzymania studenta w Warszawie, Łodzi, czy Krakowie, do tego koszty nauki sprawiają, że wielu przyszłych studentów planuje naukę na radomskich uczelniach. Oprócz największej rodzimej uczelni, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, zaprezentowały się też inne szkoły z Radomia, w tym niepubliczne.

  - Warto przejrzeć wszystkie oferty i wybrać coś dla siebie, choćby do naszego medyka – zachęcały Małgorzata Czajkowska i Agnieszka Podgórska - Zdyb, z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych Policealnych.

  Na targach były też wykłady dotyczące planowania kariery zawodowej i budowania własnego potencjału zawodowego. Ta wiedza, niezależnie od studiów, zawsze się przyda.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ