Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu....

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Prezentowały się uczelnie z całej Polski

  Antoni Sokołowski

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Małgorzata Czajkowska (z lewej) i Agnieszka Podgórska - Zdyb z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych
  1/23
  przejdź do galerii

  Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych 2016 w Radomiu. Małgorzata Czajkowska (z lewej) i Agnieszka Podgórska - Zdyb z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych Policealnych z nagrodą za ich stoisko.
  ©Szymon Wykrota

  Uczniowie szkół średnich z całego regionu, którzy odwiedzali targi we wtorek, mogli na miejscu dowiedzieć się, co można studiować na konkretnych uczelniach, czy można liczyć na stypendia lub zakwaterowanie w akademikach.


  Przedstawiciele uczelni z całej Polski zaprezentowali się w klubie G2 na targach szkół wyższych w Radomiu. Nie tylko tegoroczni maturzyści przyszli na targi. Byli też uczniowie z młodszych roczników.

  - Maturę mam jeszcze za rok. Jeszcze nie wiem, co będę studiować, może ekonomię, ale już dziś chciałem zobaczyć, co oferują szkoły – mówił Leszek Zierzchowski z Radomia, który na miejscu oglądał oferty.

  Na XIII Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych przyjechali przedstawiciele renomowanych uczelni z kraju.

  - Od wielu lat Łódź przyciąga maturzystów z regionu radomskiego. Do nieodległej od Radomia Łodzi jest dobry dojazd, a na pewno koszty utrzymania w Łodzi są niższe, niż w Warszawie. Do tego nasza uczelnia ma naprawdę wiele ciekawych kierunków kształcenia – powiedział przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego.

  Pawła Zawadę, tegorocznego maturzysty z Radomia, zastaliśmy przy stanowisku radomskiej Wojskowej Akademii Technicznej.

  - Dzisiaj trzeba zwracać uwagę na to, co po skończeniu studiów można robić w życiu. Mnie interesuje informatyka i będę szukał kierunków informatycznych - powiedział.

  Wysokie koszty wynajęcia mieszkania, a potem utrzymania studenta w Warszawie, Łodzi, czy Krakowie, do tego koszty nauki sprawiają, że wielu przyszłych studentów planuje naukę na radomskich uczelniach. Oprócz największej rodzimej uczelni, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, zaprezentowały się też inne szkoły z Radomia, w tym niepubliczne.

  - Warto przejrzeć wszystkie oferty i wybrać coś dla siebie, choćby do naszego medyka – zachęcały Małgorzata Czajkowska i Agnieszka Podgórska - Zdyb, z radomskiego Zespołu Szkół Medycznych Policealnych.

  Na targach były też wykłady dotyczące planowania kariery zawodowej i budowania własnego potencjału zawodowego. Ta wiedza, niezależnie od studiów, zawsze się przyda.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>