Ogromna tragedia! Zmarł Artur Kupiec, jeden z najbardziej znanych trenerów i piłkarzy regionu radomskiego

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Nie żyje Artur Kupiec
Nie żyje Artur Kupiec archiwum
Udostępnij:
Szok! Niedowierzanie! Ta informacja spadła na nas jak grom! W wieku zaledwie 49 lat zmarł Artur Kupiec, były piłkarz Broni Radom, również wieloletni trener w tym klubie.

Artur Kupiec zmarł w poniedziałek rano w domu w Młodocinie. Źle się poczuł. Akcja reanimacyjna trwała długo. Niestety nie udało się go uratować. Nie znamy dokładnej przyczyny.

Artur Kupiec jako piłkarz osiągnął bardzo dużo. Wychowanek Broni Radom, przeszedł do Legii Warszawa. Tam zadebiutował na poziomie ekstraklasy, rozegrał 35 meczów. Zagrał też w Pucharze UEFA. Występował też w Koronie Kielce, Polonii Warszawa, Mazowszu Grójec, czy KS Piaseczno. Miał też krótki epizod w Radomiaku.
Po zakończeniu przygody z piłką, nieźle radził sobie w roli trenera. W 2006 roku przejął Broń Radom. W sumie z tym klubem zaliczył trzy awanse do trzeciej ligi.
"Można śmiało pisać, że był ikoną klubu, bo mało kto w ostatnich 20 latach zrobił tak wiele dla naszego klubu. Kochał Broń jak mało kto. Nigdy się z tym nie krył! Byliśmy, jesteśmy i będziemy dumni, że Broń Radom miała takiego Człowieka" - tak pożegnano trenera Kupca na oficjalnej stronie klubowej.
Prowadził też w drugiej lidze Siarkę Tarnobrzeg. W regionie radomskim pracował też w Pilicy Białobrzegi, Energii Kozienice, Zorzy Kowala. Był współzałożycielem UKS Lider Kowala. W ostatnim czasię pracował również w szkole podstawowej w Kowali.
W 2010 roku otrzymał tytuł Najpopularniejszego Trenera Ziemi Radomskiej, a prowadzona przez niego Broń, została wówczas Drużyną Roku.
Zostawił w żałobie żonę Anetę, syna Wiktora i córkę Lenkę.
Rodzinie, przyjaciołom i najbliższym składamy głębokie wyrazy współczucia

Iga Świątek zachwyciła świat. Zagra w półfinale AO KOMENTARZ

Wideo

Dodaj ogłoszenie