Olimpijczyk Radom po raz czwarty z rzędu Klubowym Mistrzem Polski!

Michał Nowak
Arkadiusz Kułynycz (w środku) w rankingu indywidualnym za rok 2016 zajął 10. miejsce. Zawodnik wywalczył mistrzostwo Polski seniorów. Na zdjęciu z trenerami Zdzisławem Kolankiem (z lewej) i Włodzimierzem Zawadzkim. Tadeusz Klocek
Po raz czwarty z rzędu Olimpijczyk Radom został Klubowym Mistrzem Polski w zapasach w stylu klasycznym. Tym razem wywalczył ten tytuł za rok 2016.

Radomski klub zdeklasował rywali zdobywając w rankingu 1486 punktów. Drugi AKS Piotrków Trybunalski miał ich 923, a trzeci WKS Śląsk Wrocław 852.

Miniony 2016 rok był dla radomskich zapaśników bardzo udany. Odnosili sukcesy w imprezach mistrzowskich każdej kategorii wiekowej.

Historyczny sukces osiągnęli we wrześniowych mistrzostwach Polski w Zgierzu, gdzie zdobyli aż dziesięć medali, a mistrzem Polski został Arkadiusz Kułynycz.

- Praktycznie w każdej kategorii wiekowej byliśmy najlepsi. Naprawdę był to to bardzo fajny i udany dla nas rok, zdobyliśmy wiele medali - podkreśla Zdzisław Kolanek, jeden z trenerów Olimpijczyka Radom.

Na arenie krajowej radomski klub jest zdecydowanie najlepszy od kilku lat. W Olimpijczyku brakuje jednak sukcesów międzynarodowych,szczególnie w kategorii seniorów.

- Razem z trenerami Włodkiem Zawadzkim i Łukaszem Fafińskim chcielibyśmy, może już w przyszłym roku, takie sukcesy na arenie międzynarodowej osiągać. Wtedy bylibyśmy bardzo szczęśliwi - dodaje trener Kolanek.

Marzeniem szkoleniowców jest, aby któryś z zawodników radomskiego klubu wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Mamy paru chłopaków, którzy mają szanse, aby bić się o możliwość walki w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Mamy nadzieję, że któremuś uda się ją wywalczyć - mówi szkoleniowiec.