Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oni uczą się w ferie i zdobywają nowe umiejętności

/wit/
W ciągu 118 godzin uczniowie muszą nauczyć się spawania. Potem czeka ich egzamin w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach.
W ciągu 118 godzin uczniowie muszą nauczyć się spawania. Potem czeka ich egzamin w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach. archiwum szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie zdobywają nowe kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych kursach. Zajęcia praktyczne, choć prowadzone są w ferie, cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie uczestniczy w realizacji projektu "Start w dorosłe życie"- nabycie nowych kwalifikacji i podniesienie jakości nauczania, w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Uczniowie zdobywają nowe umiejętności: spawacza, zakładania gospodarstwa agroturystycznego, a także robią prawo jazdy kategorii T - na ciągnik. Mają też zajęcia z przedmiotów zawodowych: rachunkowości, przedsiębiorczości, informatyki i mechaniki.

- Dodatkowe umiejętności na pewno zwiększą zdawalność egzaminów zawodowych - cieszy się Wojciech Kaczorowski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennie i dodaje, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Projekt "Start w dorosłe życie"- nabycie nowych kwalifikacji i podniesienie jakości nauczania szkoła zaczęła realizować we wrześniu 2010 roku. Wszystko dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 673 tysiące złotych.
- Od października do grudnia ubiegłego roku w soboty odbywały się zajęcia teoretyczne. Za każdym razem była stuprocentowa frekwencja. Uczniowie otrzymali bezpłatne posiłki regeneracyjne oraz pakiety edukacyjne - mówi dyrektor.
Od stycznia tego roku przystąpiono do realizacji zajęć praktycznych. Idealnym okresem okazały się ferie zimowe.

Dziesięciu uczniów Technikum i Zespołu Szkół Zawodowych zdobywało umiejętności prowadzenia ciągnika rolniczego z przyczepą. Nauka odbywała się na placu manewrowym szkoły pod kierunkiem instruktorów: Wiesława Łapy i Roberta Szpunara.

Każdy z uczniów musiał przejechać ciągnikiem 20 godzin. Do nauki służył ciągnik Farmtrac, który szkoła kupiła w ramach programu z Środków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Także hale warsztatowe w czasie ferii zimowych są wykorzystywane do zajęć praktycznych na kursie "Spawacz metody Mig-Mag".

Zajęcia praktyczne prowadzą instruktorzy firmy Innovaspal - Ośrodek Profesjonalnych Kadr z Ostrowca Świętokrzyskiego.

- W kursie na spawacza bierze udział 24 uczniów. W ciągu 118 godzin muszą nauczyć się niełatwego zadania. Potem czeka ich egzamin w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach. Młodzież uzyska książeczkę spawacza, która potwierdzi kwalifikacje we wszystkich krajach Unii Europejskiej - podkreśla dyrektor placówki.

Zdobyte umiejętności nie tylko przydadzą się młodzieży w wykonywaniu pracy mechanika, ale także będą dodatkowym atutem na zmieniającym się rynku pracy.

Teoretyczne zajęcia na kursie "Zakładanie gospodarstw agroturystycznych" zakończyły także dziewczęta. Na zajęcia praktyczne pojadą w góry.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie