Opóźnienie na południowej obwodnicy Radomia. Za błędy...

  Opóźnienie na południowej obwodnicy Radomia. Za błędy zapłacą projektanci

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Rozbierana jest wadliwa pochylnia kładki przy ulicy Witkacego. Drogowcy wykorzystują przy tym specjalna piła.

  Rozbierana jest wadliwa pochylnia kładki przy ulicy Witkacego. Drogowcy wykorzystują przy tym specjalna piła. ©archiwum

  Drogowcy naprawiają kładkę przy ulicy Witkacego.
  Rozbierana jest wadliwa pochylnia kładki przy ulicy Witkacego. Drogowcy wykorzystują przy tym specjalna piła.

  Rozbierana jest wadliwa pochylnia kładki przy ulicy Witkacego. Drogowcy wykorzystują przy tym specjalna piła. ©archiwum

  O miesiąc może wydłużyć się budowa południowej obwodnicy Radomia - informuje miejski zarząd dróg. To przez konieczność przebudowy na Prędocinku. Na pozostałych odcinkach nowej trasy też trwają prace.

  Południowa obwodnica Radomia to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Radomiu. Zgodnie z założeniami trasa powinna być gotowa do końca sierpnia tego roku.

  KŁADKA DO PRZEBUDOWY

  Jednym z problemów jest kładka dla pieszych na wysokości ulicy Witkacego. Okazało się, ze jedna z wybudowanych już pochylni jest niestabilna. Trzeba będzie postawić nową.

  Jak informuje miejski zarząd dróg kilkanaście dni temu rozpoczęło się naprawianie błędu. Mostowcy pracują obecnie przy budowie pochylni od strony Prędocinka. Gotowe są wszystkie podpory, kończy się układanie szalunków pod pomost. Po odpowiednim zabezpieczeniu pochylni zbudowanej od strony ulicy Witkacego wykonawca przystąpił do jej demontażu.

  - Koszty budowy nowego podjazdu pokryje w całości firma projektowa, która przyznała się do popełnienia błędu i opracowała stosowny program naprawczy - informuje Dariusz Debski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Jego wdrożenie może spowodować wydłużenie robót na obwodnicy o miesiąc.

  PRACUJĄ NA "SIÓDEMCE"

  Wkrótce gotowe będzie połączenie obwodnicy południowej Radomia z krajową drogą numer siedem. Rondo turbinowe wybudowane u zbiegu obwodnicy z trasą krajową jest już gotowe.

  Od kilkunastu dni trwa natomiast gruntowna przebudowa "siódemki" na wysokości ronda. Z ruchu wyłączony jest wschodni pas drogi. Wykonawca zerwał z niego starą nawierzchnię, ułożył nową podbudowę i lada chwila przystąpi do układania masy bitumicznej. Jednocześnie na drodze zjazdowej z wiaduktu, którą docelowo wszystkie pojazdy jadące od strony Krakowa będą zjeżdżały do nowego ronda ronda, trwa montaż ekranów akustycznych.

  Ruch "siódemką" w kierunku Radomia odbywa się drugim, nieprzebudowanym jeszcze pasem, natomiast jadący w kierunku Krakowa są kierowani na drogę odbarczającą, która została wybudowana na wysokości ronda, po zachodniej stronie trasy. Na początku sierpnia drogowcy przeniosą się z pracami na drugi pas "siódemki".

  BUDUJĄ RONDA I ASFALTUJĄ

  Trwa też budowa ronda u zbiegu obwodnicy z ulicą Wierzbicką oraz ulicą Warsztatową. Nadal prowadzone są prace przy przepuście pod pobliski torami kolejowymi. Będzie on służył pieszym i rowerzystom, poprowadzimy nim także Potok Malczewski, którego koryto w związku z budową trasy zostało skorygowane i przesunięte nieco na północ od obwodnicy. Betonowe elementy przepustu są za pomocą potężnych siłowników powoli wciskane w nasyp pod torami kolejowymi.

  - Roboty utrudniają co prawda padające co kilka dni ulewne deszcze, ale budowa przepustu przebiega zgodnie z planem - informuje Dariusz Dębski.

  Na odcinku między pętlą autobusową na Prędocinku a wiaduktem u zbiegu z budowanym nowym przedłużeniem Młodzianowskiej rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy asfaltu.
  Na odcinku obwodnicy między aleją Grzecznarowskiego a Wyścigową jeden z podwykonawców montuje betonowe płyty ekranów akustycznych. Od strony zabudowań będą one jeszcze dodatkowo malowane.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ