MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ośmiu Wspaniałych w Radomiu. Najlepsi wolontariusze nagrodzeni podczas Gali w Teatrze Powszechnym

Barbara Koś
Ośmiu Wspaniałych w Radomiu. Najlepsi wolontariusze zostali nagrodzeni.
Ośmiu Wspaniałych w Radomiu. Najlepsi wolontariusze zostali nagrodzeni. Tadeusz Klocek
XIX Radomska Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych odbyła się w poniedziałek w Teatrze Powszechnym imienia Jana Kochanowskiego. Wyłoniono Ośmiu Wspaniałych Wolontariuszy ze szkół średnich i małą Ósemeczkę ze szkół podstawowych. Nad sceną widniało hasło ”Wolontariat jest w nas!”.

Impreza rozpoczęła się bardzo sympatycznie. Prowadzący ją najlepsi wolontariusze roku 2017: Ewa Pawłowska, laureatka tytułu Wolontariusz Roku 2017 i Hubert Banasik, nagrodzony w Małej Ósemce”, zaprosili na scenę Julię Piszczek ze szkoły podstawowej numer 34.
Julia zaśpiewała piosenkę „Byle jak” z repertuaru Margaret i jak się okazało, piosenkę tę wybrała nieprzypadkowo. Bo młodzi wolontariusze nie znają tego słowa. Julka, ubiegłoroczna członkini Małej Ósemki w serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich na sali, by zwracali uwagę na ludzi obok siebie.- Bo może są wśród nich potrzebujący pomocy. Nie traćmy wiary w siebie i starajmy się im pomóc - mówiła Julka.

Wspaniali młodzi ludzie

Ośmiu Wspaniałych to wspaniali młodzi ludzie - podkreślili ksiądz Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Pomocy Arka i Ewa Kamińska, wiceprezes. Ksiądz Andrzej przypomniał, że Arka współpracuje już z 40 szkołami w zakresie wolontariatu i wszyscy uczniowie starają się wypełniać swe obowiązki jak najlepiej.- W swojej pracy kierują się sercem - mówił ksiądz Tuszyński.

To najmłodsza Ósemka

Następnie zaproszono na scenę kandydatów do Małej Ósemki. W tym roku o miano „Wspaniałego” w tej kategorii ubiegało się osiemnastu kandydatów indywidualnych oraz jedna grupa.

Laureatami tegorocznego konkursu „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii „Ósemeczka” zostali: Idalia Ćwierz ze szkoły podstawowej nr 31 , Maria Rzewuska ze szkoły podstawowej nr 34, Izabela Dobosz ze szkoły podstawowej nr 33, Jan Kozłowski ze szkoły podstawowej nr 4 , Oliwia Kowalczyk z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego szkoły we Wsoli, Natalia Markiewicz ze szkoły podstawowej nr 31 , Kornelia Zgorzelak ze szkoły podstawowej nr 34 oraz Klaudia Zimnicka ze szkoły podstawowej nr 34.

Wśród nominowanych znalazły się również Julia Lachowska, Nina Gadejska i Marta Pudzianowska. Wolontariuszki zgodnie przyznały, że wolontariat daje im wiele radości i satysfakcji.

To starsza Ósemka

O miano „Wspaniałego” w tej kategorii ubiegały się dwadzieścia trzy osoby oraz dwie grupy. Laureatami w tej kategorii zostali: Patrycja Kocyk z Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą, Natalia Wrzosek z I Liceum Ogólnokształcącego, , Julia Bochyńska z I Liceum Ogólnokształcącego, Natalia Sokół ze szkoły podstawowej nr 10, Julia Kuśnierska z II Liceum Ogólnokształcącego, Izabela Skiba z III Liceum Ogólnokształcącego, Emilia Majewska z X Liceum Ogólnokształcącego oraz Maja Białek z XI Liceum Ogólnokształcącego. Kapituła przyznała też wyróżnienia- otrzymali je Martyna Ozga i Adrian Gawor - grupa nieformalna z IV Liceum Ogólnokształcącego. Dla wszystkich laureatów zatańczyła Marysia Rzewuska, ćwicząca w sekcji baletowej.

Wolontariusz Roku

Decyzją Kapituły na etapie ogólnopolskim Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych Radom reprezentować będzie Patrycja Kocyk. Patrycja jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Grabowie nad Pilicą. Wolontariuszką została trzy lata temu. Jest liderką Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu.W ramach wolontariatu systematycznego opiekuje się niedowidzącą starszą osobą. Brała udział, a także sama organizowała wiele akcji. Jak mówi, nie spodziewała się tak dużego wyróżnienia, a jej zdaniem wszyscy wolontariusze obecni na Gali są wspaniali. - A panią, którą się opiekuje,traktuję po prostu jak babcię- mówiła.

Gratulacje dla wszystkich

Nominowanym, nagrodzonym i wyróżnionym gratulowali wiceprezydenci Karol Semik i Jerzy Zawodnik oraz poseł na sejm Leszek Ruszczyk, który obdarował obie „Ósemki” albumami o Mazowszu. -Pomagając potrzebującym odnaleźliście swoje szczęście - mówił wieceprezydent Karol Semik. - Życzę, żeby ono nie opuszczało was także w życiu dorosłym. Na finał zagrała Mundana pod dyrekcją Zbigniewa Bidzińskiego.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie