Oto tegoroczne hity do ogrodu i na balkon. Są nowości!...

  Oto tegoroczne hity do ogrodu i na balkon. Są nowości! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Danuta Bednarczyk od niemal trzydziestu lat zajmuje się kwiatami, mimo że z wyształcenia jest... dietetykiem
  1/16
  przejdź do galerii

  Danuta Bednarczyk od niemal trzydziestu lat zajmuje się kwiatami, mimo że z wyształcenia jest... dietetykiem ©Marzena Kądziela

  Balkony, tarasy, ogrody, skwery toną w kwiatach. Wie o nich wszystko Danuta Bednarczyk, która prowadzi wraz z rodziną Centrum Ogrodnicze Toscana w Końskich. Na kwiatach zna się doskonale, bo zajmuje się nimi od niemal trzydziestu lat. Razem z panią Danutą prezentujemy hity tej wiosny do ogrodu i na balkon.
  Już po “zimnej Zośce”, można więc bez przeszkód obsadzać pięknymi roślinami nasze balkony i tarasy...
  Ten rok jest niepodobny do poprzednich, bo “zimna Zośka” wcale nie był zimna. We wtorek 15 maja nie zanotowaliśmy przymrozków, które niekiedy niszczą już wystawione na zewnątrz rośliny. Nie baliśmy się, że praca klientów pójdzie na marne. Sezon w naszym Centrum Ogrodniczym Toskana zaczęliśmy już miesiąc temu. W połowie kwietnia mieliśmy pierwszych chętnych na ukwiecanie swoich ogrodów i balkonów. Pogoda nam sprzyja.

  Jakie kwiaty najczęściej kupują na balkony mieszkańcy naszego miasta?
  To wciąż są pelargonie i surfinie. Moda na te kwiaty trwa od lat i nic nie wskazuje na to, że się zmieni. Tegorocznym hitem jest ipomea. Ma bardzo ładne liście w kolorze zielonym, limonkowym, czerwono-brązowym lub bardzo ciemnym, prawie czarnym. Rok temu sprzedawała się słabo, ale ci, co ją kupili, nie żałowali. Zarazili miłością do tej rośliny innych. Wystarczyło zresztą zobaczyć, jak pięknie rosną pędy zwisające z donic.

  Ipomea pięknie się komponuje z kolorowymi kwiatami..
  Tak, znakomicie uzupełnia w gazonach i dużych donicach pelargonie stojące czy begonie. Jako uzupełniacze kompozycji świetnie sprawują się także fioletowe lobelie, białe bakopy czy smagliczki.  Często zmieniają się kwiatowe mody?
  Co kilka lat. Kiedyś modne było sadzenie w skrzynkach balkonowych jednakowych pelargonii czy surfinii. Później popularne stały się różnokolorowe kompozycje. Dziś panuje całkowita dowolność. Choć zauważyłam ostatnio, że dobrze sprzedają się białe i czarne surfinie.

  A pani co preferuje?
  Mnie lato kojarzy się z intensywnymi, żywymi kolorami, dlatego lubię kompozycje złożone z wielu kwiatów. Cieszę się, gdy klienci dają mi wolną rękę przy przygotowywaniu dla nich dużych donic. Łączę wtedy czerwienie z bielą, błękitem, zielenią, fioletem. Efekt zawsze jest fantastyczny.

  Pani kwiaty można zobaczyć także na koneckich ulicach.
  Tak, od kilku lat ukwiecamy nasze miasto. Teraz w donicach były wiosenne bratki . Za chwilę będziemy sadzić piękne begonie dragon i ipomee.

  Jakie błędy popełniamy najczęściej w swych balkonowych czy tarasowych ogródkach?
  Podstawowy błąd to przelewnie kwiatów. Surfinie podlewamy nieco częściej niż pelargonie. Pelargonie wystarczy podlać co drugi dzień. Musimy też wiedzieć, czy nasze kwiaty będą rosły dobrze w słońcu, cieniu czy półcieniu. No i nie wolno zapomnieć o nawożeniu. O tym wszystkim chętnie informuję klientów przybywających do naszego centum ogrodniczego.
  TOP 15 miejsc w Świętokrzyskiem widzianych z kosmosu
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU. O podziale płci wśród robiących karierę

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo