Otwarto Przedszkole Karuzela w Radomiu. Chodzi tam 70...

  Otwarto Przedszkole Karuzela w Radomiu. Chodzi tam 70 maluchów

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Otwarcie przedszkola w Radomiu.
  1/21
  przejdź do galerii

  Otwarcie przedszkola w Radomiu. ©Tadeusz Klocek

  Najpierw żłobek, a teraz przedszkole zostało otwarte przez Stowarzyszenie Karuzela, które na ten cel pozyskało unijne dofinansowanie. Placówki działają przy ulicy Starokrakowskiej 135.
  W środę nastąpiło oficjalne otwarcie oraz poświęcenie nowej, edukacyjnej placówki na mapie Radomia. To przedszkole, które zrealizowało Stowarzyszenie Karuzela.  Długoletnia działalność


  Radomskie Stowarzyszenie Karuzela w mieście działa od 2007 roku.
  Cztery lata poźniej organizacja pozarządowa zorganizowała pierwszy klubik dla dzieci, w kolejnych latach otwarte zostały punkty przedszkolne. - Od początku celem opieki nad dziećmi było zapewnienie przestrzeni do rozwoju i wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - mówiła Katarzyna Ziętek, wiceprezes.

  W środę dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego otwarto kolejne przedszkole. Aktualnie uczęszcza tam 70 dzieci w wieku od do 3 do 7 roku życia. Jest dziewięć grup przedszkolnych. Docelowo władze Stowarzyszenia chcą, aby do przedszkola uczęszczało sto maluchów. W placówce są komfortowo wyposażone sale oraz nowoczesny sprzęt do terapii. Przedszkole jest otwarte od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.30 do 16.30.

  - Podejmując się trudu wychowania i edukacji przedszkolnej dokładamy starań, by proces edukacyjny, wychowawczy, terapeutyczny był dostosowany do indywidualnych potrzeb dzieci oraz zaspakajał ich potrzeby rozwojowe w sposób kompleksowy - kontynuowała Ziętek. Do przedszkola Karuzela uczęszczają dzieci z autyzmem oraz ADHD.
  W przedszkolu kładziony jest nacisk na: budowanie dobrych relacji w grupie, szacunek i tolerancję dla innych, rozwijanie samodzielności w myśleniu, przygotowanie dziecka do nauki w szkole oraz wsparcie rodziców.

  - Od dwunastu lat Karuzela wpisuje się w krajobraz Radomia. Zmieniacie nasze miasto i dzięki pracy z naszymi najmłodszymi mieszkańcami pozwalacie, aby na ich twarzach pojawiał się uśmiech, a to jest najpiękniejsza rzecz - stwierdził prezydent Radosław Witkowski. - Wielokrotnie mówiłem, że sektor organizacji pozarządowych w Radomiu jest jednym z najlepszych w Polsce i to właśnie dziś pokazujecie. Ale za sukcesem zawsze stoją ludzie. Dziękuję, że wspólną pracą możemy zmieniać to miasto.

  Mają też żłobek


  Kilka lat wcześniej Stowarzyszenie Karuzela otworzyło żłobek, czyli miejsce dla najmłodszych mieszkańców Radomia. Regularnie uczęszcza tam 30 dzieci. Jak mówią władze, w tej placówce najważniejsze jest stworzenie optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju, w atmosferze bezpieczeństwa i spokoju. Bezpośrednią opiekę opiekuńczo-wychowawczą nad dziećmi sprawuje personel o wysokich kwalifikacjach (nauczyciele, opiekunki dziecięce oraz personel pomocniczy). Do dyspozycji maluchów są pokoje zabaw wyposażone w najnowsze zabawki, będące jednocześnie stymulatorami rozwoju dziecka.

  Ponadto są sale rozwoju, gdzie nauczyciel, pedagog lub psycholog podnosi możliwości edukacyjne maluchów. Jest też nowoczesny plac zabaw. W tym żłobku dzieci mogą liczyć na: opiekę pielęgniarki i kadry z odpowiednimi kwalifikacjami, dla alergików indywidualną dietę, trening uwagi słuchowej i chęci mówienia.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Pudzian Band i Diadem w Explosion. Zobacz zdjęcia!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  FLESZ Eurowizja 2019 - kto pojedzie do Tel Awiwu?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>