Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Państwowe Porty Lotnicze przedłużają przetarg na przebudowę pasa startowego na Sadkowie

ik
Do 8 kwietnia Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze będą czekać na oferty w przetargu na przebudowę pasa startowego radomskiego lotniska. Potencjalni oferenci zadali ponad 500 pytań dotyczących postępowania. Potrzeba czasu, żeby na nie odpowiedzieć. Mimo to PPL zapewnia, że nie ma zagrożenia dla terminu otwarcia lotniska na Sadkowie.

Przypomnijmy, oferty Porty Lotnicze miały przyjmować do 29 marca. Zapadła jednak decyzja o wydłużeniu tego terminu.

– Było to spowodowane prośbami samych oferentów – przekonuje Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze. – Do postępowania wpłynęło też ponad 500 pytań, potrzebny jest czas, żeby na nie odpowiedzieć. Oferenci też chcą mieć więcej czasu, żeby się z nimi zapoznać.

Jak informuje Piotr Rudzki wprowadzone też „nieznaczne zmiany” do tak zwanego Opisu Przedmiotu zamówienia.

- Równocześnie, także na wnioski oferentów, zrezygnowaliśmy z drugiej części postępowania, czyli aukcji elektronicznej. Wiążące będą oferty złożone w kopertach – wyjaśnia Piotr Rudzki. – To skróci z kolei proces rozstrzygania przetargu.

Jak już pisaliśmy, aukcja elektroniczna miała być formą negocjacji cen za wykonanie zamówienia przedstawionych przez oferentów.

- Nie ma zagrożenia dla terminu otwarcia lotniska – zapewnia Piotr Rudzki.

Pas startowy na radomskim lotnisku ma być przebudowany i między innymi wydłużony o 500 metrów, do 2,5 kilometra.
Państwowe Porty Lotnicze planują, że roboty budowlane zaczną się latem tego roku. Zwycięzca postępowania na ich przeprowadzenie będzie miał 64 tygodnie.

Zgodnie z założeniami pierwsze loty z nowego portu na radomskim Sadkowie miałyby się odbyć w listopadzie 2020 roku.
Trwający przetarg na przebudowę pasa startowego na Sadkowie jest drugim ogłoszonym przez Państwowe Porty Lotnicze. Pierwszy został unieważniony w styczniu tego roku, wpłynęła tylko jedna oferta i była zdecydowanie za droga. Porty Lotnicze planowały wydać na roboty 88 milionów złotych, a konsorcjum które było zainteresowane kontraktem oczekiwało 288 milionów złotych.

Do pierwszego przetargu oferenci zadali około 400 zapytań. Jak zapewniali przedstawiciele Państwowych Portów Lotniczych wynikało to z jakości dokumentacji, którą przygotował jeszcze poprzedni właściciel, czyli spółka Port Lotniczy Radom.
PPL przed ogłoszeniem drugiego postępowania informował, że dokumentacja przetargowa będzie zmieniona, doprecyzowany miał być Program Funkcjonalno - Użytkowy oraz zakresu robót. Miało być także "bardziej dogodne dla potencjalnych wykonawców rozłożenie ryzyk realizacyjnych".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie