Paraliż na ulicach Radomia i regionu. Zamarzający deszcz...

  Paraliż na ulicach Radomia i regionu. Zamarzający deszcz zamienił jezdnie w ślizgawki. Autobusy opóźnione, kierowcy stoją w wielkich korkach

  MAG

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Gołoledź w Radomiu.
  1/27
  przejdź do galerii

  Gołoledź w Radomiu. ©Tadeusz Klocek

  W Radomiu wszystkie ulice są bardzo śliskie już od wczesnego popołudnia. Na głównych trasach regionu również panują bardzo trudne warunki do jazdy. Są wypadki i kolizje.


  Już rano służby kryzysowe wojewody mazowieckiego wydały ostrzeżenie przed gołoledzią i zamarzającym deszczem w regionie radomskim.
  Przez cały dzień warunki drogowe były dobre aż do wczesnego popołudnia, kiedy zaczął padać deszcz ze śniegiem, a jednocześnie temperatura spadła poniżej zera. Na drogach razu zrobiło się bardzo ślisko.

  Drogowy paraliż w Radomiu  Po godz. 14.30 paraliż dotknął zwłaszcza Radom, gdzie właśnie zaczynał się szczyt komunikacyjny. Jezdnie i chodniki zamieniły się w ślizgawki. Przechodnie mieli problem z utrzymaniem równowagi, a samochody z ruszaniem i hamowaniem.

  Zaczęły się również kłopoty z komunikacją miejską. Autobusy nie mogły pokonać nawet najmniejszych wzniesień. Tak było między innymi na wyjeździe z pętli autobusowej na Gołębiowie. W centrum miasta, gdzie szczególnie śliska była kostka brukowa na ulicy Piłsudskiego, autobusy przegubowe dosłownie łamały się wpół - tak było na ulicy Traugutta. Niektóre kursy miały ponad godzinę opóźnienia.

  Co robią miejscy drogowcy?

  - Już po południu wszystkie pługopiaskarki z firm, obsługujących teren Radomia wyjechały na ulice miasta. Niestety, wiele z nich utknęło w korkach razem z innymi pojazdami. Wszystkie pojazdy posypują jezdnie mieszanką soli i piasku. W pierwszej kolejności posypywane są drogi krajowe, a następnie ulice, którymi jeżdżą autobusy miejskie - mówił nam po południu Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

  Kilkadziesiąt kolizji  Tylko w Radomiu i powiecie radomskim doszło do kilkunastu kolizji i innych zdarzeń drogowych.

  Jak relacjonowali nam oficerowie dyżurni radomskiej policji i straży pożarnej, o godz. 17.17 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką na drodze krajowej numer 12 w Goździe. Tam jedna osoba została zabrana na obserwację do szpitala.

  Zderzenie dwóch ciężarówek miało też miejsce w Podgórze. W Czarnej w gminie Pionki dachował samochód osobowy. Do kolizji doszło też na ulicy Żółkiewskiego, gdzie również jedna osoba została przewieziona do szpitala.

  Trudne warunki w regionie  Trudne warunki panowały również na drogach regionu. Droga numer 7 oraz trasa S7 jest utrzymywana na bieżąco, gorzej jest z krajową "dwunastką" oraz drogami numer 48 czy 79 - tam jezdnia jest miejscami biała.

  Zobacz obraz z kamer drogowych GDDKiA
   
  Kolizje/Wypadki drogowe/Utrudnienia - Radom i okolice
  Grupa Publiczna · 4 członków
  Dołącz do grupy
   
  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY